Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mekkora összegű gázszámlára...

Mekkora összegű gázszámlára számíthatok erre a hónapra diktálós fogyasztóként?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban 15 köbméter fogyasztást 100%-ban világpiaci áron szémláztak ki, mivel a fogyasztási jelleg fűtési, így a nyári hónapokban a diktálós, fűtési jellegre szerződött fogyasztók minden egyes köbmétert világpiaci áron kapnak és csak a leolvasáskor vagy később adják vissza a túlfizetést. A kérdésem az, ha pl. ebben a hónapban ha 25 kübmétert használok el azt is teljes mértékben világpiaci áron fogják kiszámlázni? Az éves fogyasztásom egyébként kb. 420 köbméter, tehát a rezsivédett átlag negyede, általányfizetésre meg csak az éves leolvasás után tudok átmenni, így az a vicces helyzet alakult ki, hogy a legforróbb nyári hónapban 2*annyit fizetek a gázért diktálósként, mint a leghidegebb téli hónapban általányosként fizetnék. Ez kicsit abzsurd.....
2022. szept. 23. 02:28
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

#30

Augusztusban nem olvastad le és diktáltad be?

Mert az lenne a szeptemberi számla.

… vagy nem tudom, kérdezd meg az online felületen!

2022. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
De, bediktáktam, arra Kaptam meg a teljes világpiaci áras szàmlát 15 köbméterre. A zavart az okozhatta, hogy most van diktálási időszak és éppen most váltottam általányra, így visszamenőleg kerekítettek már az eddigi adatok alapján, mert 22-re visszamenőleg egy kalkulált értéket írtak be.
2022. szept. 24. 18:23
 33/42 A kérdező kommentje:
Megvárom az első általányos számlát, onnan már jö leszek.
2022. szept. 24. 18:24
 34/42 anonim ***** válasza:

16-os, itt látod a jelleggörbét.


[link]


Én is most találtam meg az egyik kérdés alatt, a kérdező volt olyan kedves, és a 6. válaszában kiírta a linket ennél a kérdésnél:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__11935477-miert..

2022. szept. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Közben megjött az általányszámlám, 4700-Ft/ hó jött ki így, ez már jóval barátságosabb.
2022. szept. 27. 02:04
 36/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne haragudj, hogy itt kérdem, de éves leolvasás előtt is át lehet ezt állítani?
2022. szept. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
A 9-es válaszoló adta a megoldást, az MVM next honlapon kell regisztrálni a felhasználási hely azonosítójával és egy e-mail címmel. Utána a belső panelban át lehet állítani a számlázást, viszont lehet, hogy csak sokadszorra sikerül, nekem 4. próbálkozásra engedtea gép fál nap eltelte után. Azóta már a számla is megjött.
2022. szept. 27. 02:47
 38/42 A kérdező kommentje:
Igen át lehet, nekem pl. novemberben van az éves leolvasás.
2022. szept. 27. 02:48
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen a segítséget, be vagyok regisztrálva, csak nekem sem engedte, már nem tudom hányadszorra próbáltam. És mindig jött tőlük egy email, hogy nem sikerült átállítani.:)

De akkor majd próbálkozom. Nekem is novemberben lesz leolvasás.

Én szeretnék emelni egy kicsit az összegen, láttam azt a részszámla módosításnál lehet állítani, de előbb engednie kellene az átalányt.

2022. szept. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Nekem negyedszerre sikerült. Most látom egyébként, hogy az augusztusi világpiaci áron számlázott cuccost törölték és a szeptemberi általányra beírták a túlszámlázott részt, így azt nem kell fizetni.
2022. szept. 27. 08:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!