Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy van most a gáz díjszabás?

Hogy van most a gáz díjszabás?

Figyelt kérdés

Mi diktálósok vagyunk.

Most szembesülök hogy mi nem 144 m3-t fogunk kedvezmenyesen fizetni hanem a fogyasztasi jelleggorbe alapjan megadottat. Nos nalunk a melegvíz, is gázról megy valamint a fűtés ugye. Nos most nézem hogy pl december hónapra elvileg mi 297 m3-at használhatunk kedvezményesen viszont nyáron csak ilyen havi 15m3-at. Ami azért baj mert ha nem fűtünk, csak fürdéssel főzéssel is havi 50-70 m3 fogy. Azaz nyáron fizetünk a 3-4 hónap alatt kb 150ezer többlet költséget.

Nem lehet ezt valahogy csökkenteni? Vagy megéri átalányba átmenni, egyáltalán át lehet ilyenkor? Mert eleg durva hogy majustol oktoberig kifizetink 150-180 ezret úgy hogy csak fürdünk eszünk.



2022. szept. 25. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Ezért jó az átalány fizetés .Havonta a fogyasztástól függetlenül közel ugyan annyi.Évi leolvasás után kiderül mennyivel léptétek át a kedvezményezettet.

Azt kell majd fizetni lakossági piaci áron .

2022. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát igen mert itt meg nyáron kifogunk fizetni 40 ezreket csak a melegvíz miatt meg a főzés miatt.


Átalányra át lehet kérni magunkat jelenleg? Vagy ez hogy működik?

2022. szept. 25. 21:10
 3/18 nemaRendőrség ***** válasza:

Inkább ami durva hogy elmegy 500kwh csak arra hogy tisztálkodtok, nem is értem hogy jön ki.


Mi nem szoktunk spórolni feleségemmel a meleg vízen, de 70kwhnál többet még nem fogyasztott a bojler egy hónapban.

Pedig én hetente többször is mosok hajat, ő pedig 50 fokos vízzel zuhanyzik.



Hogy tudtok ennyi melegvizet elhasználni? Főleg nyáron?

2022. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy jött ki neked 500 kwh. rNekünk gázbojler melegíti a vizet. Nyáron 50-70 m3 volt a havi fogyasztás. Azaz meleg víz + főzés sütés volt egy hónapban 50-70m3. Nem tudom hogy melyik a több a főzés vagy fürdés.

ez miért lenne sok nyáron? 3 an vagyunk a családban és nyáron ha leizzadsz többször is megmosakodsz, amugy napi egyszer esti fürdés melegvíz használat van mint minden normális embernél..

2022. szept. 25. 21:20
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is csak most szembesültem azzal, hogy a használati melegvizem havi 60 m3.

Egész évre vetítve 720 m3. Nagyon sok ahhoz képest, hogy 1700 körül van a olcsóbb gáz.

2022. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom hogy jott ki az 1729 de semmire nem eleg.

Ja es ami a legszebb hogy nyaron 15m3-t hasznalhatsz kedvezmenyesen azz 60m3 fogyasztassal egesu nyaron havi 35ezer lesz a gazszamla..

2022. szept. 25. 21:28
 7/18 anonim ***** válasza:
Vagy fizettek,vagy kicsit spóroltok,ez ilyen egyszerű.
2022. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 nemaRendőrség ***** válasza:

50 köbméter gáz kb 500kwh-nak felel meg.



Napi egyszeri fürdés??

Bocsánat, de ez egy olyan luxus amit az állam nem támogat. Lehet csinálni persze, de ki kell fizetni. Napi egyszeri zuhanyzással beleférnétek a keretbe valószínűleg.

Főleg hogy csak hárman vagytok...

2022. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ilyet szól hogy luxus napi egyszeri fürdés.. hat beszarok rajtad. Ember ez nem luxus hanem higénia. Nem szeretnék büdösen, piszkosan lefeküdni meg dolgozni járni, valamint bocsi hogy enni, főzni merek. Ez aztán nagy luxus. Ezen hová spóroljak még jobban nyáron? Nem csurrig teli kádban fürdök meg nem 8 óráig főzöm az ételt..itt nem az árral van agond, hanem hogy a kedves kormányunk olyan jó helyzetbe hozott minket hogy sajnos nincs eleg keret ra, mert a fizetesek keleti színvonalon vannak, viszont az árak nyugatiak.. hajrá ov.
2022. szept. 25. 21:40
 10/18 nemaRendőrség ***** válasza:

Fürdeni luxus!

Tanulj meg zuhanyozni ember.

Tized annyi víz kell hozzá amihez tized annyi energia hogy felmelegítse.

Alapvető higiénia...


Az ilyenek miatt örülök ennek az energiaválságnak

2022. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!