Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy lehet hogy diktálás után...

Hogy lehet hogy diktálás után is ennyit kell fizessek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, általányba vagyok mivel még nem sikerült átírni (eredeti telektulajok meghaltak és még folyamatban van az átírás)

Lényegébe az mvm-et felkerestem hogy hogyan számlázhattak ki 35ezer forintot (erre az időszakra 08. 26.-09. 26) hogyha 07.24-09.27 között összesen 313kwh-ot fogyasztottam.

Telefonon beszéltem egy hölggyel ő 35ezer forintról módosította a bediktálásom alapján a 35ezret 20ezer forintra, de én ezt még mindig sokallom. Valami ötlet, ésszerű észrevétel, hogy ez az összeg mialapján jöhetett ki?

07.24.-én a mérőállás: 49 465kwh

09.27.-én a mérőállás: 49 778kwh



2022. szept. 27. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Napra pontosan számolnak. Tehát a 07.24-09.27 közötti időszakban úgy tekintik, hogy a 313 kWh egyenletesen fogyott, ami 64 nap, napi kb 5 kWh. Most hagy ne vezessem le a matekot, de van egy jelentős rész ami már az új szabályok szerint fogyott. Részarányosan kiszámolták az éves kedvezményt napra lebontva és kijött egy mennyiség, ami napi x kWh. Ami ez alatt van azt kedvezményesen számolták, ami felette azt piaci áron.
2022. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az egészet 70 Ft-os piaci áron számolnák egy gramm kedvezmény nélkül (313 x 70 = 21.910,-), akkor sem lenne szabad elérnie a 35.000 Ft-ot. Nekem nem jön ki a matek. Esetleg valami korábbi elmaradás nem volt? Tedd ki ide a számlákat, hátha rájövünk vagy érdeklődj az ügyfélszolgálaton. Sokallom ezt a 35 ezret. Szerintem is indokolatlan, ha nincs korábbi elmaradás.
2022. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért számláztak ki annyit, mert az átalányt úgy kalkuláljuk, hogy az éves leolvasás előtti évi fogyasztást osszák el 12 hónapra. Neked még azt számlázzák ki átalányban, amit az előző tulajdonos fogyasztása alapján kalkuláltak egy hónapra. Teljesen független attól, hogy te most mennyit fogyasztol.
2022. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán a nevedre kellett volna iratni az órát.Most az előző tulaj fogyasztása után fizettél.A diktálásodat figyelembe sem vették Óra átíratásnál mindenki tiszta lappal indul.Azt nem irtad ,hogy az elhaltak után milyen jogcímen jutottál a lakáshoz,de az elhunytak gázfogyasztását is valakinek ki kell fizetni.
2022. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!