Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gáz, vagy klíma?

Gáz, vagy klíma?

Figyelt kérdés
Melyiket tartjátok hatékonyabbnak?

2022. okt. 7. 17:53
A kérdező szavazást indított:
Klíma
Gáz
Klíma és gáz vegyesen
17 szavazat
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Aki a gázt tartja hatékonyabbnak, mivel indokolja?
2022. okt. 7. 18:00
 2/38 Revolúcióbiológus ***** válasza:
17%
Először szigetelés, hogy ne kelljen választani, hanem egy is elég legyen, ha ezen a körön már túl vagyunk akkor gáz/hőszivattyú hibrid. Klímára semmi szükség ha csak nem a betondzsungel vagy a puszta közepén laksz, passzív elemekkel kiváltható még a nyári hűtés a mi éghajlatunkon (de ha nagyon elsivatagosodnánk arra is vannak építészeti megoldások amik nem fogyasztanak áramot).
2022. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Szigetelés valóban jó dolog, de a nyári hőséggel szemben szerintem nem jelent megoldást. Páratartalmat nem csökkent, és hőt nem tud kivinni a helyiségből.


A kérdést a fűtésre értettem. Egyébként én mindenképpen klímapárti vagyok, pont a hűtés miatt. Egy eszköz tudja ugyanazt. És nem betondzsungelben élek.

2022. okt. 7. 18:06
 4/38 anonim ***** válasza:
54%
Most ezt hogy érted?Ez nagyon felületes ha használják is a gázt akkor az még nem okoz klímakatasztrófát ez nem a legnagyobb szennyező.
2022. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

A gáz klímakatasztrófát nem okoz olyan mértékben mint a szén vagy az olaj, viszont még az is sokkal hatékonyabb a gázkazánnál, ha egy gázos hőerőműről megy a klíma. (Kombinált ciklusú gázturbinás erőműről meg végképp.)

Még ha nyáron hűtenek is vele rendesen, akkor is kevesebb energiahordozót kell elégetni, mintha gázkazánnal fűtenénk. A forróvízkazános távhőt (amikor nem az erőmű adja a hőt hanem kazános fűtőmű) ne is említsük.


Igazából azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok hogy hogyan vélekednek az emberek róla.

2022. okt. 7. 18:13
 6/38 nemaRendőrség ***** válasza:
87%

Idén szereltettünk be klímát a turbo kazán mellé.

Ha valamelyik elfogyna, drága lenne akkor még mindig ott a másik

2022. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Olyasmit olvastam ,hőszívattyut napelemekkel együtt szabad szerelni.

Kockázatos most itt valamire is rábeszélni valakit.A kormány havonta hozza az energia költségek,fogyasztás új szabályait .Ami ma jónak tűnik,az már holnap nem gazdaságos ,vagy éppen megfizethetetlen .Ez akkor is igy lett volna ,ha nincs háború.A felvett nagy hiteleket most már kell vissza fizetni is .A szét osztogatott pénzt, meg az ellopottat most a lakosság fizesse vissza .

2022. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy dilemma ez, pont építkezünk, lassan el kellene dönteni, hogy mi legyen a hőtermelő. Padlófűtést kiépítem, és nagyon erősen arra hajlok, hogy gázzal fogunk fűteni, a hőszivattyút én nem is tudom és nem is akarom bevállalni. Az új épület korszerű módon le lesz szigetelve, bízom benne jó döntés lesz.
2022. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Újonnan gázos rendszert semmi pénzért nem telepítenék. Klímákat szereltess, még a nem rezsicsökkentett árammal való klímás fűtés is kb. annyiba kerül, vagy nagy hidegben egy hajszálnyival drágább mint a hatósági áras gáz.


Ha kiépíted a padlófűtést, ahhoz pont ideális lenne a hőszivattyú az alacsony hőmérsékletű fűtővíz miatt.

2022. okt. 7. 19:49
 10/38 A kérdező kommentje:
Egyébként gázzal hűteni nem lehet, ezt is érdemes figyelembe venni. Bármilyen jó a szigetelés, a nyári fülledt, fullasztó melegtől nem kímél meg.
2022. okt. 7. 19:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!