Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meg lehet oldani szerintetek,...

Meg lehet oldani szerintetek, hogy nyáron a klíma ami hűti a lakást és ezzel hulladékhőt termel, azzal a medencét fűtse?

Figyelt kérdés

2022. okt. 11. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Elvileg igen.
2022. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
82%

Ha nincs rá garancia és van rá kedv akkor szerintem lazán.


A klíma külső egységének nagyrésze egy hőleadó illetve felvevő felület. Egy ventilátor biztosítja a folyamatos szinten tartást.

Ha megoldod vízzel akkor feltaláltad a folyadék levegő hőszivattyút, csak nem a föld mélyére vezeted a meleget hanem a medencébe

2022. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Viszont nem erre találták ki, így a hideg víz ha sokkolja a meleg fémet, hajszálrepedesek lesznek rajta. Oszt drága lesz a javítása, a fűtéssel meg nem sokra mentél.
2022. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mivel van külön medencefűtő hasonló elven, ami meg hideget nyom ki magából az udvarra, gondolom nem én vagyok az első akinek ez eszébe jutott.

Vannak-e rá esetleg kész megoldások gyárilag, mert házilag nem nagyon láttam ilyet.

A víz egyébként rossz esetben nyáron olyan 10 fokig hűl vissza.

2022. okt. 11. 13:05
 5/10 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Vidd be a kész megoldás hűtő egységét a lakásba.


Egyébként igaz amit mond #3, de azért nincsenek akkora hőmérséklet különbségek hogy ez valós veszély legyen.

Azért a 20 fokos víz nem fogja megrepeszteni az 50 fokos lemezeket, csúnya lenne.


Ellenben csak mint hobbi projekt jó amit egyszer összeraksz, és elmondhatod hogy semmi értelme nem volt.

Tegyük fel, hogy 3kw-os a klíma, ami azt jelenti hogy 3kw hőt tud leadni maximum. De nagyon ritkán futnak ezek a teljesítményük maximumán, inkább 1kw hőt ad le, és azt is csak időszakosan.

Számoljunk azzal hogy kiszivattyúzik 4kwh meleget a házból, az 14 millió joule.

Ahhoz hogy 1 liter vizet egy fokkal felmelegítsünk szükség van 4000 joulera.


Nem tudom mekkora a medencéd, de mondjuk azt hogy 1000 literes. Az felfújhatósnál reális is lehet.

Tehát hogy megemeljük 20ról 21 fokra szükségünk van 4000.000J energiára.


Tehát 4 fokkal tudnád felmelegíteni a medencéd. Hatalmas kihagyások vannak a történetben, illetve belevéve azt hogy a nap is fűti akár reális is lehet.

Viszont ha rendes épített medence, mondjuk 10e literes, akkor már csak 0.4 fokkal melegíti.



Amit ajánlok, mert nem halsz bele, és nem megy tönkre a klímád a játéktól az hogy vegyél egy szivattyút meg egy fekete slagot és keringesd a vizet.

Pár óra alatt 10 fokot tudsz növelni.

2022. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem simán. Ha csinálsz egy vékony csőrendszert a klíma elé, amin átáramoltatod a vizet, már az is előrelépés.
2022. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyáron, rossz időben 20 fok van, nem 10.
2022. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sikerült feltalálnod a Viz Viz Hőszivattyút
2022. okt. 16. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


7: Nyáron a víz 10 fokos rossz esetben. Nem a levegő. De ha ilyen melegek vannka, akkor inkább 20 felett van. Ezt csak mint worst case sceanriót írtam.


5: Köszi, így számításokkal már látszik, hogy értelmetlen. Nagyobb medencém van a 10m3-esnél is. :)

Csak zavart a pazarlás gondolata, de életemben már jó sok hasonló hülyeségbe öltem sok időt és munkát, így ebbe nem fogok. A számok meggyőzőek.

Többek között a már meglévő medencefűtésemet is tizenévnyi sz.rakodás előzte meg mindenféle passzív technológiára áldozva nem kevés időt és pénzt. Pl. volt 300 méter kpe csövön keringtetett napkollektoros melegítőm is, nevetséges teljesítménnyel. Ezek ugye erősen időjárásfüggőek, egy kis felhő és nem melegít semmit.


Még egyszer köszi a válaszokat.

2022. okt. 27. 16:57
 10/10 nemaRendőrség ***** válasza:
69%
Esetleg amit tényleg megjátszhatsz az a hőszivattyús medence fűtő. Berakni a klíma külső egysége mellé, javul mind a kettő hatásfoka pindurit
2022. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!