Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak a klímával való fűtés rásegítésről?

Figyelt kérdés

A nyáron tartósan elérte a 30 fokot a családi házunk hőmérséklete ezért arra gondoltam rakatok fel klímát de már olyat amivel lehet fűteni is.

Kinek milyen tapasztalatai vannak a klímás fűtésről? Milyen hangos? Lehet vele pénzt spórolni? Megéri napelem nélkül is használnom? A lakáson belül hova érdemes tenni? A szoba virágaimat megviseli? A tv készülék fölé kb 2 méterrel kerülne, ez gondot okoz a tévé hűtésének? Ilyen és ehhez hasonló válaszok-tapasztalatok érdekelnének.



2022. okt. 12. 15:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

- van hangja. A léghang nem olyan vészes. A tetőre felszerelésnél lehetnek gondok. Ha gagyin teszik fel akkor végigviszi a tetőszerkezet a rezgéseket. Az eléggé zavaró tud lenni.

- lehet pénzt spórolni vele

- megéri napelem nélkül is (fűtésre!)

- lakáson belül te tudod. De azért azt vedd figyelembe ,hogy össze kell kötni rézcsövekkel a kültérivel, az meg nem olcsó mulatság manapság,úgyhogy elsődlegesen oda tedd a beltérit ahol a legrövidebb csövezéssel elérheted.

- virágokat valószínűleg nem viseli meg. Bár erre nincs tényleges tapasztalatom.

- tv nek kutya baja se lesz. Viszont egy viszonylag gyakoribb problémája a klímáknak,hogy visszafolyik a kondenzvíz a ventilátor ajtónál és csorog lefelé. A tv annyira nem díjazná. Nálunk 3 ból kettőnél előfordult.

2022. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem folyhat vissza a kondenzvíz, ha normálisan meg van csinálva.
2022. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

-Én idáig úgy halottam a kondenzvíz mindig kifelé folyik, csöpög. Erről a problémáról még nem halottam.

-Nem a tetőre rakatnám hanem az oldalfalakra.

2022. okt. 12. 15:35
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Akkor folyik befele, ha a falba fúrt lyuk nem lejt kifele.
2022. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
23%
vagy ha a kondenzátum szivattyú besz@rik.
2022. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 nemaRendőrség ***** válasza:
95%

Ém egy hónapja szereltettem be. Ugyanaz a helyzet mint nálad.


Van egy csomó kwh az áramból az átlagig, azt kihasználom.

Olyan hangos amilyen hangosra rakod. Éjszaka nem használjuk, de napközben sosem zavart még.

Lehet vele pénzt spórolni. Minden elhasznált kwh áram 3x annyi hőenergiát ad a lakásba. Most így ősszel inkább 5x.


Én is napelem nélkül használom, de nyárára gondolkodom hogy felrakok azt is.


Vannak olyan növények amik nem szeretik a huzatot, szelet, őket ne rakd a klíma elé.


Mi az előszobába raktuk, úgy befűti a nappalit, viszont nem kellett 3x annyit fizetni szerelésre a sok extra rézcső ( és szivem szerint vésés) miatt.


A tv-t nem zavarja, de titeket azért igen szerintem. Nem olyan kellemes ahogy fújja a szelet az arcodba a gép hosszútávon.


Mi Daikin Sensirát vettünk, a telefonos app kiírja azt is hogy mennyit fogyasztott eddig a mai nap/héten/hónapban stb

Le tudom venni a teljesítményét, tudom irányítani távolról, bekapcsolom mikor indulok haza pl. Szerintem megéri a wifis darab a plusz 20e forintot, bármilyen márka is az

2022. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Egész házat klímával fűtöm. Hálószobákban és nappaliban van egy-egy.

Nagyon kényelmes, azt viszont tudni kell, szigeteletlen házban ahol pörgetni kell a ventilátort hangos/huzatos.

Számolgattam, kb annyira jövök ki, mintha fával és kandallóval fűtenék.

2022. okt. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Én jövőre tervezem a telepítését.

Attól tartottam hogy a megspórolt gáz árát kifizetem a magasabb villanyszámlával. Ettől tehát nem kell félnem?

Én a nappaliba és a hálószobába tervezem berakni.

2022. okt. 12. 18:58
 9/20 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nem tudjuk megmondani.

Jelenleg olcsón a gáz és a légkondi ugyanannyiba kerül, átlag felett a légkondi harmadannyiba, ha mind a kettő felette van.



Hogy tudj számolni:

1köbméter gáz 10kwh fűtésnek felel meg kondenzációs és turbós kazánnal.

3kwh áram 10kwh fűtésnek felel meg légkondival.

Ezek alapján tudsz osztani szorozni.


Én idén kértem mert ha beüt a vész és elfogy a gáz akkor is tudjak fűteni.

2022. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tudok gázzal és fával is fűteni. Nem tartók attól hogy elfogy a gáz.

Pénz spórolás + a nyári hűtés + kényelem lenne a cél.

De még osztok, szorzok, számolgatok, gondolkodom.

Van valakinek más ötlete hogyan tudnám a házam nyáron hűteni télen fűteni?

A ház szigetelt, nyílászárók kicserélve.

2022. okt. 12. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!