Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi lehet a lakásom fűtésén...

Mennyi lehet a lakásom fűtésének éves energiaszükséglete?

Figyelt kérdés

Távfűtés, gondolom gázzal fűtenek. De ha nem azzal akkor mivel? Veszprémben van a lakás.


[link]


Itt 9000 Kwh / 32400 GJ amit írnak. Az alábbiak figyelembevételével ennyi lehet?


52 m2 panel lakás, ami kívül nincs leszigetelve, az ablakok műanyag kettősüvegezésűek, a radiátorok egyedi mérősek, a legfelső 4. szinten van. A termosztátok mindig minimumra vannak csavarva. A fürdőszobai pici radiátornak nincs termosztátja, így azt nem lehet lecsavari. A lakásban így 20-21 fok van.



2022. nov. 20. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű becslés: 9000kWh energia közelítően 850m3 gáz elégetésével keletkezik. Fűtés 5 hónap van egy évben, 1hónapra tehát 170m3 gázt jelent fűtési szezonban.

Ez elég sok meg kell hogy mondjam. Mi is kb. 50nm-en vagyunk, gázkonvektorokkal fűtünk, szigeteletlen a ház, 50éves ablakok vannak, de havonta 120köbméter gázból elvagyunk, pedig gáztüzhelyen főzünk és gázbojler állítja elő a melegvizet. Egyenletes 22fok van az egész lakásban, éjszakára lehajtjuk, reggel lemegy 16-18 fokra. Valamikor 2017 januárjában volt rendes tél, hidegebb idő, na akkor 160köbméter fogyott.

Szóval nektek nem értem hogyan jön ki ilyen nagy energiaigény, mikor még az ablakok is újak, nálunk meg 60-as évekből való. Ráadásul mi még a folyosó végén is vagyunk, az egyik szobánknak 3 fala külső fal...

2022. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12 x 120 m3 ???
2022. nov. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Nem! Csak a téli hónapoknak az átlagfogyasztása ennyi, okt. közepétől március közepéig. Március közepétől okt. közepéig amikor nincs fűtés, kb. 30köbméter az átlag. Rendszeresen leolvassuk a gázórát már nagyon régóta, és egy füzetet vezetünk, azért tudom ezt így kiszámolni. Éves szinten a havi átlagfogyasztás 80köbméter körüli.
2022. nov. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

9000 Kwh.


Te írtad.


Mi a kérdés?

2022. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra kíváncsi szerintem hogy mennyire reális és mivel lehetne összevetni. Összehasonlításként én ugye kiszámoltam hogy nálunk mi a helyzet egy hasonló alapterületű lakásban.
2022. nov. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!