Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ugyanannyi lesz a fűtés...

Ugyanannyi lesz a fűtés költségem, ha hőtárolós villanykályháról elektromos kazánra és radiátorokra váltok?

Figyelt kérdés

Évek óta hőtárolós kályhával fűtök (nappali áram), viszont már már idejét múlt kinézetű, csúnya, sok helyet foglal.


Szeretném átszerelni a rendszert villanykazánra, amelyhez végre szép radiátorokat helyezhetek el a lakásban.


Mivel úgy gondolom, hogy a lakásom hőigénye ettől nem változik, és az elektromos csatlakozást is ugyanazt használom (van elég amper bőven), akkor valószínűleg teljesen ugyanannyi lesz a villanyszámlám, mint eddig volt.


Jól gondolom, vagy tévedek?


2022. nov. 26. 17:05
1 2
 1/12 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

Miért nem hagyod ki a felesleges közvetítőt a vizet?


Csak árammal ezer meg egy lehetőséged van, kezdve a legjobban megtérülő klímával egészen az infra paneleken át a norvég panelig stb stb.

Előnye hogy helységenként szabályozható és nincs akkora karbantartási költsége.

Nem kell a fűtéscsövekkel bajlódni, utántölteni/cserélni a vizet benne stb

2022. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Most hogy változtak a rezsi kedvezményezett KW ok,magasabb számlára kell számítani.
2022. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2: Akkor értsd úgy a kérdést, hogy ugyanannyi kWh-t fogok-e fogyasztani?


#1: Van abban valami, amit mondasz, tényleg több a macera a víz miatt.Viszont nekem valahogy otthonosabb látványt nyújt egy kétsoros radiátor, mint egy fűtőpanel. Hülye vagyok, de nekem ez megér plusz fél-egymilliót.


Na de akkor a kérdés újra: Ugyanannyi kWh-t fogok fogyasztani? :)

2022. nov. 26. 17:20
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nagyjából ugyan annyit fogsz fogyasztani, klímával tudnád levinni kb. negyedére a fogyasztást.
2022. nov. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem változtatsz a fűtési szokásaidon, akkor elvileg ugyan annyi marad a kwh felszanálásod. Mivel ezt a ház hőigénye határozza meg.


Saját vélemény pedig, hogy csak pénzkidobás egy ilyen rendszer kiépítése. Ez nem tud megtérülni. A radiátoros rendszert érdemesebb gázkazánra kötni még most is. Ha bent maradsz a rezsi keretbe kb 1/5-re csökken a fűtés költséged, mert villanyfűtésnél hamar kicsúszol a keretből. De, ha mindenből benne maradnál, gázzal akkor is kb 2,8x kevesebből fűtöd ki a lakást. Egy gázkazán beüzemelve a sallangköltségeivel kb 800000 ft. Szerintem 5 éven belül megtérülhet

2022. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nemaRendőrség ***** válasza:
90%

Szerintem még kevesebb is lesz a fogyasztásod, nem sokkal, de pár kwh-val.


A hőtároló lehet bármilyen jó szigetelésű, ad le hőt, ami ha olyan a helység akkor pocsékba adja le.

Az csak akkor érte volna meg ha vezéreltről megy.

Ha egyből megy a radiátorba a melegvíz akkor ilyen veszteség nincsen.

2022. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajna már vezéreltről sem érte meg a hőtárolós kályha, mert ezeknek a nagy dögöknek a 200kWh/hó kedvezményes rezsikeret semmire sem elég. Egyébként két 4,5kWh hőtárolós kályha üzemel itthon.


Szerintem is csökkenne egy hangyapöcsnyivel a fűtési költségem, mert a hőtárolós kályhának hatalmas hátránya volt a hőtehetetlensége. Azaz szépen beszabályoztam a feltöltésszabályzóval és a termosztáttal, hogy legyen mondjuk konstans 21 fok a lakásban éjjel-nappal. De amikor egy borongós nap után másnap gyönyörű napos időnk lett, akkor a déli fekvésű lakásomba olyan szépen besüt a nap, hogy a hőtárolós kályhákban eltárolt hő és az ablakon bejövő napsütés összesen már 27 fokot csinált a lakásban feleslegesen. Na ilyenkor a villanykazán termosztátja tudná, hogy nem kell sűrűn bekapcsolni.


És még ezernyi más hátrány:

- Nagyok, több száz kilósak, nem lehet őket mozgatni, takarítani alattuk, félretolni őket, ha festeni akarok, stb,

- Nagyon sokat utazom, sokszor vagyok távol napokig, néha hetekig a lakásomból. A hőtehetetlenség miatt ha elutazom, és leszabályzom a fűtést, a téglák kihűlése nagyon lassú, feleslegesen fűtik még két-három napig a kihűlő téglák a lakást. Ugyanígy amikor visszatérek, akkor a kályhák tisztességes átmelegedése szintén igénybe vesz legalább egy napot (de inkább kettőt), addig fázom.

- Hiába van szigetelés a kályhák aljában, egy csomó hő eljut a padlóra (forró a padló a kályha körül), gyakorlatilag az alsó szomszéd plafonját is fűtöm,

- Ugyan Wifis termosztátot rá tudnék kötni a ventilátor részre, de ez nem sokat ér, mert a feltöltést nem tudom a wifis termosztáttal távolról befolyásolni, amikor pl. elutaztam, és már utaznék hazafelé.


Összességében annyi spórolás lenne, hogy a hőtehetetlenséget ki tudnám küszöbölni, és a távoli wifis vezérlés előnyeit is ki tudnám használni egy villanykazánnál. Nekem ez is elég fontos szempont.

2022. nov. 26. 21:04
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Minden villanyos fűtés amiben fűtőszál van a leggazdaságtalanabb. Ebből kell kiindulni. Ha az esztétikát változtatod, attól még ugyanaz az energiapazarló műszaki tartalom marad meg. Ennél még a gázkonvektoros fűtés is gazdaságosabb.
2022. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na kicserélted?
jan. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még most is a gázkazán a legjobb választás, ha a komfort és az üzemeltetési költségek elsődlegesek. (klíma zúg, és fúj. Ezt nem mindenki szereti)
jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!