Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Légtelenítettem a radiátort,...

Légtelenítettem a radiátort, mégis hideg az egyik fele. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Ez egy lapradiátor. Már leszedtem a végéről a hőfokszabályzót, ott is próbáltam állítani/lazítani a pöcköt; semmi. A fűtési rendszer közepe körül van, tehát nem a végén.
2022. nov. 29. 05:01
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Új szerelés vagy régi?
2022. nov. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tegyél rá egy vízmértéket, ha nem lejt minimálisan a bekötési oldal felé, akkor próbáld meg megemelni azt a felét, ahol a légtelenítő van, és úgy légteleníteni.

Ha nem ez a probléma, akkor lehetséges, hogy a keringéssel van gond, vékony, ötrétegű cső akár el is tud dugulni az idomoknál (ha vannak) vagy radiátor bekötési pontjainál.

2022. nov. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint még levegős.
2022. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Régi bekötés, de a vízmértéket kipróbálom, köszi.
2022. nov. 29. 09:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég egy picit emelni és alátámasztani addig, amíg légtelenítesz. Ez elég gyakori, hogy kontrás a radiátor, azért nem lehet légteleníteni. Keringéssel többnyire ott van gond, ahol vegyestüzelés van, az öreg kazánoknál simán előfordul üledék egy idő után, de okozhat ilyet vízkő is, ha gyakran rá van töltve a rendszerre és nem lágy víz van rátöltve, nincs elé rakva legalább egy polifoszfátos szűrő.

Nem vagyok szakmabéli, csak nálam is dugulás volt és álltak értetlenül felette a szakemberek, így nekem kellett némi információt gyűjtenem, mi lehet a gond, mert ezen, hogy "levegős a rendszer", egyik sem tudott túllépni, csak eddig tartott a tudomány.

2022. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5, óóó, akkor megpróbálom magam, és nem hívok szakit. (20 ezer, és még csak ránézett..)
2022. nov. 29. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
A torlón zárj el(5-s imbusz)
2022. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!