Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen az ÉTI T25 gázkazán?

Milyen az ÉTI T25 gázkazán?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, amiben egy ÉTI T25 gázkazán van. Próbáltam utána járni, hogy ez milyen (pl zárt égésterű "turbós"?), dokumentációt kerestem hozzá, de nem jártam sikerrel és a tulajdonos se ért hozzá.

Mit lehet tudni ezekről?



#fűtés #gázkazán #éti csiga #kondenzációs kazán #Zárt égésterű kazán #Nyílt égésterű kazán
2023. jan. 2. 00:45
 1/9 anonim válasza:

Mi is most vettünk egy házat ugyanilyen kazán van benne. Engem is érdekel milyen hatásfokkal muxik. Tapasztalatunk (zárt rendszer, nem turbós) szerint nagyon sokat fogyaszt.

Fb-n olvastam aki most cserélt ilyet, hogy örök darab és megbánta a cserét. Aki ért hozza kazán szerelő én is kérem kérem írjon pár sort.

Köszönöm.

2023. jan. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

90 évek beli egyszerű gázkazán. Anbak idején zömé en ilyenek voltak. Egyszerűségük miatt könnyű javítani, nincs bonyolult elektronika és vezérlés.

A zárt égéstér dupla csövet takar. Egyik levegőé, másik az égésterméké. Tiédbe szinpla van.

Turbós szintén dupla csöves, de ventilátor segíti a levegő/füstgáz áramlást.

2023. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Faék egyszerű, emiatt tartós. Az újak hiába takarékosabbak, de sok a nyűg velük. Amíg jól működik felesleges lecserélni. Én inkább a hőszigetelésre költenék (ha kell).
2023. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább szigetelnék.
2023. jan. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ÉTI gázkazánok • ÉTI 25 kazán gépkönyv • szerviz

Itt mindent megtalálsz róla.Ezt kell a keresőbe beírni.

2023. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos örökké semmi sem tart.Egyszer ezeknek is kifut az alkatrész ellátása.

A szerelők is a kiselejtezett kazánokból pótolgatnak.De ennek egyszer vége lesz,meg nekik ez nem 1 nyerő javítgatás .

Való igaz a mai korszerüek ennyi időt nem fognak kibirni,a javításuk is esetenként költséges lehet.De nem 1 gáz zabálók.A rengeteg meleg nem a kéményen száll ki. A gázára is csak magasabb lehet.

A csere előbb utóbb bekövetkezik,de milyen áron? zen is ellehet gondolkodni.

Mai árakon az össz költség 800 ezer körül mozog.

2023. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Kategóriájában egy ugyanilyen 30 éves Termotéka kazánt cseréltünk novemberben, ami éves szinten átlagosan 2300m3 gázt fogyasztott (130nm, 5-6 cm szigetelés, 90’ évek). Nálam is kérdés volt, hogy szigetelés és/vagy kondenzációs kazán. Mivel már benne voltunk az őszben előbb lett a kazáncsere. Jelenlegi állás szerint 10-15% alatta leszünk a “rezsi védett” határnak. Az igaz, hogy ezek a típusok addig működnének szinte amíg szét nem rohadnak, de a kondenzációsnak annyira kedvező a fogyasztása, hogy kédéses lett a külső szigetelés szükségessége, ami jóval nagyobb beruházás lenne.


Szerintem a fogyasztása alapján kell dönteni, ha nem fértek a rezsihatárba, akkor cserélni kell, mert az én esetemben ~2 év a megtérülés és az energiaárak már nem lesznek kedvezőbbek, legfeljebb rosszabbak :)

2023. jan. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz olcsó a gáz, akkor máris nem kérdés a szigetelés!


Ezt ne feledd!

2023. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az el nem fogyasztott energia a legolcsóbb, szóval a szigetelés előbbre való, mint a kazán fajtája.
2023. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!