Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kedvezményes gáz mennyisége...

Loró kérdése:

Kedvezményes gáz mennyisége naptári hónapokra van megadva. Diktálás alapján mindig a hónap15től köv hónap 15ig fizetem a számlát. Hogy oszlik el a kedvezményes gázmennyiség a tört hónapok között?

Figyelt kérdés

Tehát például:

november 15ig elhasználtam 100m3t mondjuk.


novemberre jár teszem azt 250m3.

decemberre jár mondjuk 300m3.


Én november 15 és dec 15közötti időszakra diktálok és kapok számlát.

Erre az időszakra 250/2 + 300/2 összesen 275m3 gázzal matekoljak,vagy képesek felfogni,ha én mondjuk november 1-15ig ügyes voltam, és csak 100m3t használtam?


Nem tudom érthetően írom-e...


Ha van válaszoló,kifejtem jobban.


Vagy amikor.kihirdetik hogy pl a decemberi keret ennyi meg ennyi m3,az alatt a 15.-ével kezdődő december hónapot értik?



2023. jan. 9. 03:03
 1/10 A kérdező kommentje:
375m3 a példában szereplő keret,rosszul írtam a 275öt.
2023. jan. 9. 03:04
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Értem de nem tudom. Amint tudsz állj át átalányra
2023. jan. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
ők napit számolnak, november elején kevesebb fogy, mint november végén.
2023. jan. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

... és miért nem vagy még mindig átalányban?

nem kell törni bukni...

2023. jan. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Ők napokban néznek, hivatalosan legalábbis. 15-31ig az adott hónap arányos mennyisége "jár", 1-15ig meg már a következő havit fogyasztod. (Tehát kvázi elsejétől nézik a hónapot, 250/2 + 300/2 a példádban - csak nem perkettő, hanem napok száma pontosan, hiszen nem feltétlen egyforma hosszúak a hónapok, és nem is mindig ugyanazon a napon diktálsz.)


A bediktált mennyiséget is így nézik, ha fogyasztottál 100 m3-t, akkor azt elosztják mondjuk 31-el, ha annyi nap volt a két diktálás között, és úgy szedik két részre, hogy 14 nap volt a hó vége, 17 nap az új hónap (most direkt mondtam különböző számokat, hogy lásd), akkor 14 napi gázt az előző hónapra számolnak, 17 napit meg az újra.


Persze, ha nem léped túl a limitet, akkor ez nem lesz így lebontva a számlán, plusz van arra is valamilyen szabály, hogy az el nem használt hatósàgi köbmétereket görgetheted magaddal (azt nem tudom, meddig, hogy év végével nézik, vagy a nyári dátummal, mikor indult, avagy éves elszámolással), úgyhogy lényegében figyelembe veszik, hogy novemberben "ügyes voltál", ahogy írtad. :)

2023. jan. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hónap elején kevesebb fogy, mint hónap végén
2023. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,különösen 5/6-os válaszolónak.

Így ahogy leírod, van értelme, csak nem nézem ki az MVMből,hogy ez nekik is menne....


Agyf.sz hogy ezzel így kell tetriszezni, van az embernek dolga elég amúgy is....

2023. jan. 10. 00:28
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Azért tudom, hogy így matekolnak, mert minket megszivattak vele. :)

Melegvizünk is gázos, és bár éves szinten bőőőven a kigondolt átlag alatt vagyunk, de a nyári hónapokban jócskán az általuk kitalált jelleggörbe felett fogyasztunk a víz+főzés miatt.

Egyik hónapban ezt eljátszották velünk ősszel, még fűtésszezon előtt, hogy lebontották így kétfelé a hónapot, és kiszámolták, hogy nekünk piaci árat is kell fizetni, mondván ha arányosan osztják ketté a havi fogyasztást, akkor hó végén túlléptük - holott ha a "túllépést" a következő hónaphoz számolták volna, akkor simán benne lettünk volna a keretben.

Na, akkor láttam a számlán, hogy hogy vannak tételesen lebontva az értékek és az árak is elsejei fordulóval. :)


Persze, úgy három hónap után ez valahogy csodával határos módon kibukott a rendszerben, hogy jé, tényleg nem fogyasztunk annyit, jé, ez így túlfizetés, és akkor mellesleg sztornózták meg újraszámlázták, de nem volt egyszerű menet.

Az ügyintézőknek sincs amúgy fingja se, hogy mi alapján számol a rendszer, kb csak azt hajtják, hogy algoritmus automatikusan, a gép csinálja. :D

2023. jan. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Atalány!
2023. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megyek egyenletes részszámlázásba (átalányba)!
2023. jan. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!