Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi az igazság abban, hogy...

Mennyi az igazság abban, hogy egy modern klímával annyiba kerül fűteni, mint fatüzelésű kályhával?

Figyelt kérdés
Nem lopott, összelomizott fára gondolok, hanem amit megveszünk rendes helyen.

2023. jan. 15. 13:42
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
86%
Egy normál klíma sokkal hatékonyabban és kevesebb áramból átfűti a szobát lakást mint egy hősugárzó
2023. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a 3,6 m széles szoba egyik falán van a klíma, a szemben levő falnál van egy íróasztal aminél ülök én, és semmi huzatot nem érzek, pedig érzékeny vagyok rá. El is tudok aludni a klíma mellett, pedig gyűlölöm a zajokat. Igaz, hogy a legkisebb fokozaton jár a ventilátor, de hát ha elég hőn tartani a 20 m2-es szobát.

Természetesen lehetséges lenne orkán fokozatra kapcsolni a motort, és lebegő hajjal azon sopánkodni, hogy huzat van. :D Ha netán elmentem egy hétre síelni, és lehűlt a szoba, hát akkor egy fél napig a konyhában ülök.

Azt nem tudom, itt ezek a hozzászólások aljas szándékból, mások félrevezetésére, vagy egyszerű tudatlanságból (és itt jön be a paraszt, aki vakít) születnek. Ez a huzatos házban nem lehet, ez valódi ostobaságrubint.

Kettőt kell megfontolni a szokásos megfontolandókon kívül:

1. mínusz 20-ban jóval drágábban működik

2. van-e olyan hely, ahová a kültéri egységet téve az nem zavarja a szomszédot

2023. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van klíma is, meg kályha is. Nem tüzelek, nekem most megfizethetetlen a fa. Klíma tolja neki rendesen, de jobban megéri.


Ha nagyon hideg lenne, kéne mellé fa, de jelenleg enyhe a tél.

2023. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként a kályháról is lehet rosszat mondani, annak ellenére hogy én angyon szeretem: poros, koszos, fehér parkettát félnaponta kell porszívózni, hordani, pakolni, tárolni a fát, begyújtásnál mindig befüstöl a lakás, át kell szellőztetni, és sorolhatnám.


Klímát meg bepittyented azt kész. És ahogy az utolsó előtti mondja: lehet orkánt csinálni, de a hőt nagyon csendben tartja. Éjjelre én ki is lövöm teljesen, nem zúg. A kültéri az erkélyen van, de olyan forgalmas az út mellettünk hogy nem oszt nem szoroz a hangja.

2023. jan. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
30%

Mindenki vidáman el van vele, mert eddig nem volt tél.

Ebben az enyhe időben a gázfűtés viszont még ennél is gazdaságosabb és jóval komfortosabb.

Ha meg jönnének a mínuszok, akkor a klíma is majd pörgeti az órát rendesen.


Sajnos akik a klímafűtésre esküsznek, még maguknak sem meri bevallani, hogy a plafont melegítő ventilátor mellett -gyakorlatilag- lefagy a lábuk.


Mivel az USA-ban a valóságban is használják fűtésre is a klímákat, ezért eleve a földre teszik, hogy lentről jöjjön a meleg.

Nálunk meg a plafon közelébe, hogy legyen padlófűtése a felettük lakónak.

2023. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
71%

"Sajnos akik a klímafűtésre esküsznek, még maguknak sem meri bevallani, hogy a plafont melegítő ventilátor mellett -gyakorlatilag- lefagy a lábuk."

Nem esküszöm a klímafűtésre, a józan észre esküszöm, nálunk nem a fejet forralja a klíma, pedig fent van. Te még nem láttál klímát működni, ugye? Lassan "bólogat" a rés, akol kigyön a meleg levegő... Semmivel sem rosszabb, mint a kályha, radiátor, satöbbi, melyek mellett felfelé száll a langyított légeny.

2023. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
33%

16.

Több klímám is van, csak én nem hazudom azt, hogy nem fújja a levegőt és alulról melegíti a lábamat is.


Igaz, hogy nálam van normális fűtés, és a klímát is csak arra használom amire eredetileg gyártották, azaz hűtésre.

Amúgy majd ha jönnek a mínuszok és lesz vagy -10 C vagy -20 C akkor majd becsengetsz a szomszédba, hogy engedjen be mert megfagysz otthon a klímádnál?!

2023. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
17%
Klímás divatmajmok jól lepontozták az értékes válaszokat. Nevetséges...
2023. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
77%
Fűtésre optimalizált klíma tud -20 fokban is fűteni.
2023. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként meg nagyon gyakran van -20 fok Magyarországon, valóban. A mostani és jövőbeni telekre a +20 lesz a jellemző, de azt is megmagyarázhatjátok, hogy azok a csúnya kicsi norvég hütték miért vannak fűtő klímával felszerelve. Biztos valójában csak a nyári 15 fokos maximumot hűtik.
2023. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!