Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi az igazság abban, hogy...

Mennyi az igazság abban, hogy egy modern klímával annyiba kerül fűteni, mint fatüzelésű kályhával?

Figyelt kérdés
Nem lopott, összelomizott fára gondolok, hanem amit megveszünk rendes helyen.

2023. jan. 15. 13:42
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
78%

"-20 C akkor majd becsengetsz a szomszédba, hogy engedjen be mert megfagysz otthon a klímádnál?!"

Látod, a vakvilágba vagdalkozol, mint a rosszul leszúrt disznó, hát ott írtam a #12-ben, hogy mínusz húszban nem olyan kedvező a klíma, sőt. De az, hogy ne is indulna be, az már régen volt. Már vagy öt éve volt itt erről beszélgetés, aztán néztem néha katalógusokat, rég túl voltak azon a limiten, amit a mi 12 éves klímánk tud, az -10 fokig működik hivatalból, aztán az ifjabb Cooper and Hunter az -22 fokig. Igaz, hogy ott a névleges 40 %-át tudja, hát erről írtam a #12-ben. Bár a kanadai kormány már 2014-ben vizsgálta a klímákat -20 fokban, már akkor is volt olyan, ami tudta az 1,5 COP-t, csak engem akkor ez nem érdekelt.


Hát, én nem hazudok, hogy te tudatlanságból vagy rosszindulatból állítasz valótlanságokat, azt nem tudom.

2023. jan. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 xp ali ***** válasza:
20%
Ha kint 10 fok van, akkor még akár olcsóbb is lehet. 5 foknál már esetleg a gáznál olcsóbb. Ha ráfagy a klültérire a jég, akkor már drágábban fűt, mint a gáz. És minél hidegebb van kint, annál rosszabb a hatásfoka. Éves átlagban Mo-on olcsóbb a gáznál. A fánál kétlem.
2023. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
68%
Jelenleg egy köbméter fa 70-100e ft.
2023. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
81%
Fánál sokkal olcsóbb, kivéve, ha lopott a fa.
2023. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 johny85 ***** válasza:
80%
olcsóbb mint a fa.hangja az minumális ezek az új klimák kinti főtőszállal vannak -40fokba is jó.én 150-ér vettem+80bekötés.nyáron is jó.még a környezetet is véded lassan nem marad fa a mátrába.és nem fúja le a fejed mert van rajta álitható terelőlap
2023. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a klímával való fűtésnek nagyobb az ökológiai lábnyoma.
2023. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
66%

"nem fúja le a fejed mert van rajta álitható terelőlap"

Azért mondom, hogy nem látott még közelről klímát az, aki ezt nem tudja.

2023. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
84%
Klímával olcsóbb lesz
2023. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Klimatelepito ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és hozzászólok!

Klímák telepítésél foglalkozom, tehát pár dolgot engedjétek meg hogy helyére tegyek.

Egy ház hőszigetelése hőmegtartó képessége, nem azon múlik hogy mivel van fűtve, tehát hővesztesége minden fűtési megoldás esetben ugyanakkora.

A másik dolog az eredeti kérdéshez kapcsolódva, komplett ház esetén a hőszivattyú használata. ennek az oka az hogy ezek a készülékek már nem az elektromos árambol állítják elő a hőenergiát, ellentétben az olajradiátorral, hősugárzóval, infrapanellel, fűtőfóliaval szemben, hanem a levegő energiáját szivattyúzzák át az egyik térből a másikba.Fűtés esetén a kültéri levegő energiáját mint hőszivattyú a beltérre viszik át és ott mint hőt adják le. Hűtésnél nyilván a belteret, tehát mint a hűtőgép a belső teret hűtik és a hőenergiát a kültéren adják le.

senkit ne tévesszen meg a 0 fok az csak nálunk egy viszonyszám ami a víz fagyáspontja jelenti de ez nem jelenti azt hogy a levegőnek nincs energiája. A levegőnek mínusz 271 foknál magasabb hőmérsékleten már energiája van. A nitrogén és az oxigén mínusz 186 közelében már forrnak.

Mivel az elektromos áram csak a ventilátorok és a kompresszorok működéséhez szükséges ezért nem az elektromos áram ból állítja elő a hőenergiát.a működéshez szükséges felvett teljesítménynek gyártótól és típustól függően de közel 4 szeres vagy azt meghaladó hőenergiát tudnak leadni. Azaz 1kw felvett elektromos energiával 4kwnak megfelelő fűtési energiát tudnak leadni.tehát normál fogyasztás és tarifa mellett is negyedáron tudod ugyanazt a hőenergiát előállítani a házban mint bármilyen más módon.ha ehhez hozzá veszed még a h tarifát akkor még az nagyjából a 60% ára csökkentheted.

Remélem hasznos információval szolgáltam ha valakinek kérdése van állok rendelkezésetekre.

2023. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Klimatelepito ***** válasza:

Két gondolatot még megosztanék a hozzászólóknak: köztudott hogy a meleg felfelé száll tehát a hagyományos gravitációs elven működő fűtések mint a kályhaelőször megjárja a magasabb rétegeket tehát a plafont és majd csak utána melegítik fel az alsóbb régiókat.nyilván másodlagos hatásként az infrasugárzás adhat hőérzetet ettől függetlenül is. ha klímáknak nincs infrasugárzás a viszont hiába van feltéve magasra ha megnézitek a hőlégbefúvó nyílása az nem a plafon irányába áll hanem lefelé a ventilátor még a legkisebb fokozaton is keveri a levegőt és a légterelés a szoba minden irányába eltolja a meleg levegőt melyet keringet a térben.azaz a legmelegebb klíma esetében nem a plafonon van hanem azt egyenletesen el keveri a teljes légtérben.

A másik dolog ma már vannak -25 fokig működő készülékek is,de ettől függetlenül senki és ennek sem javaslom azt hogy a házban ne legyen más fűtési mód lehetőség. Gondolok itt az igen ritkán beálló -25 foknál alacsonyabb hőmérsékletre vagy az áramszünet esetére pl. Vihar vagy háborús helyzetből kifolyólag.ezekben az esetekben nem csak a klíma nem fog működni hanem semmilyen más elektromosság hoz kötött fűtőberendezés sem tehát még egy tökéletes gáz cirkó sem fog szolgáltatni, marad a tartalék Jancsi kályha sparhelt cserépkályha és hasonló Ósdi társaik. Célszerű tartalék fűtésről gondoskodni azoknak akik neadjisten fázósak.

2023. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!