Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Rendszerhasználati díj. De...

Retek2 kérdése:

Rendszerhasználati díj. De mire föl?

Figyelt kérdés

egy éve lett beszerelve a villanyóra, de még nem lett használva. erre jön egy számla 2337.-al, rendszerhasználati díj miatt. felhívtam az ügyfélszolgálatot, mondtam, hogy nem használom a rendszert nullán van az óra, de annyira nem hatotta meg őket, kijelentették, mivel készenlétbe van helyezve, és bármikor használatba vehetem, ezért fizetnem kell.

szerintetek ez normális dolog?

illetve, jogilag támadható lenne-e, mert ez esetben használati díjról beszélünk, de használatról szó sincs.

amennyiben készenléti díjként lenne megnevezve, akkor lenyelném a békát..



2013. máj. 30. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A villanyórától a legközelebbi villanyoszlopig csak van valami, amit használsz?
2013. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem használom. mi vagyok én, kötéltáncos?
2013. máj. 30. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ebbe az országba minden normális.....
2013. máj. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Jogos (bár nem etikus). Attól, hogy nem élsz a lehetőséggel, még fizetned kell. Fogd föl készenléti díjnak.
2013. máj. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem elosztói alapdíj véletlenül?

A rendszerhasználati díjat kW-ra számolják, ha neked 0 volt a fogyasztásod, akkor a rendszerhasználati díjad is 0. Viszont az elosztói alapdíjat akkor is kell fizetni, ha nem használsz áramot. Nekünk is van egy ilyen fogyasztási helyünk, ahol be van vezetve az áram, de évek óta nem használjuk és a számlán rajta van a rendszerhasználati díj 0-val, a fogyasztói alapdíj pedig értékkel, ez utóbbit kell fizetnünk.

Tedd már fel a számla fényképét/szkennelését, hogy lássuk mit számláztak.

2013. máj. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
én is most ezen akadtam le... mi albiban vagyunk, ebben a hónapban 4600 helyett 25.000et fizetünk... mert állítólag többet fogyasztunk, mint az előttünk lakó 4 fős család... 43köbm. ment el 9 hónap alatt.. na, ki is számoltam, hogy 980Ft a köbmétere, mondom, itt valami gebasz van... erre kiderült, hogy igenám, de havonta felszámolnak még 2700Ft-ot, ugyan ilyen alapon, mint Nektek... és mivel átalányban vagyunk, amit az előző évhez viszonyítanak (a 4 fős családéhoz...), most fizethetjük a különbözetet...
2013. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
jajj, az lemaradt, hogy a vízdíjról beszélek... :(
2013. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!