Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fafűtéses cserépkályhába...

Fafűtéses cserépkályhába fűtőérték alapján milyen tűzifát érdemes venni? Egy köbméter tűzifa körülbelül hány mázsa?

Figyelt kérdés
Most szeretnénk fát venni, de hol köbméterenként, hol mázsában van megadva az ár, és nem tudjuk, hogy aránylik egymáshoz a kettő.

2013. szept. 19. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Én eddig csak m3 ben vettem,mellé jó minőségű fa brikettet.

A fa brikettnél nincs átverés,az csomagolva van .A fát csak azért veszem mellé,hogy mindig legyen parázs,ami meggyújtja a brikettet .Ez így gazdaságos cserépkályhában .

Én is cserépkályhában fűtök .

2013. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

légszáraz fát keressetek, vagy csak akácot (ez jól ég nedvesen). 1-2 évet kellene száradni a fának, hogy jól égjen. a friss vágás nedvességtartalma 40-60%; és ez nagyon rosszul ég, alig fűt.

mázsa - nagyban függ a nedvességtartalomtól, a m3 - mérhető (eredeiben m3-ben jobb). nehéz összehasonlítani illetve széles a skála.sehogyan sem aránylik egymáshoz. bármilyen összerakott (kaloda, kuglizva, méterbe..) fánál pedig ott a sok rés ugye, ami levegő.

sok cimszó van ezekről.

[link]

2013. szept. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fűtőérték és víztartalom

[link]

[link]

2013. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2013. szept. 20. 00:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fatárolóm alapja 4 raklap erre építettem rá a tetőt a fal mellé,így folyamatosan szárad.Ezt csak azért írtam mert a raklap alapján lehet mérni a fa térfogatát.17 év után már mindenfélét próbáltam,igaza van az előttem szólónak a mázsában árult fa lutri(főleg,ha egy 3tonna teherbírású autón 40mázsát hoznak)Én úgy látom,hogy 40mázsa közepesen száraz kugli=3erdei=5 normál m3.(nem matematikai pontossággal)ez nekem elég egy szezonra egy falba épített 5x3-as cserépkályhába.Remélem segítettem
2013. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb hozzászólást.
2013. okt. 3. 12:31
 7/7 anonim válasza:

Kapcsolat révén lehetőségem lett 1 erdei m3 fát megvenni úgy, hogy előttem rakták fel - 1m magas, 1,7m hosszú, hosszában egymás mellé rakott farakást 1méteres (15-30cm átmérőjű) fahasábokból.

3 felé vágták (30-33 cm 1 kugli). Fal mellé felrakva 5,3 m2 felületet foglal el. (Felhasogatva ez minimum 5 m2 lenne, hiszen alig van rés a kulik között) Így könnyen ki tudtam számolni, hogy az előző szállítás 90%os volt, az azt megelőző pedig 75%. (általában ennyi a csalás mértéke: 2500-5000 Ft/e m3). Így érdemes előre megalkudni a kiszállított fa 1-2ezer forintért való felrakásában, és előre megmondani, hogy milyen széles-magas felületnek kell lennie a farakásnak.

2016. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!