Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A vízművek nagyon nagy számlák...

Cuszoka kérdése:

A vízművek nagyon nagy számlákat küldenek ki alaptalanul egy lakatlan lakásba, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Egy lakásban ahol 2010 óta levan szűkítve a víz a vizesek szerint havi 21m3, és hasonló fogyasztásokat számláznak. Azt mondták, ezek valós fogyasztások és biztos kitágult a szűkítő. Oda mentem, meg néztük, és alig csöpög valami víz ha megnyitom a csapot. Most mit tegyek?
2014. jan. 11. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
...és mit mutat a vízóra???
2014. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak a jelenlegi állást tudom, mert 2 hónapja kb, oda oda mentem, de csak kint lefotóztam az órát, hogy lássam változik-e az állás, és 1m3 lett azóta benne...
2014. jan. 11. 21:30
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom napi 30 L-ert enged át a szűkítő.. Szóval mindenképpen lehetetlen, hogy ekkora fogyasztás keletkezzen...
2014. jan. 11. 21:31
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
egy repedt csovel barmi megeshet, ennel tobb is siman elfolyhat. ha lakatlan a lakas, zard el a csapot, ami a vizora utan van kozvetlenul.
2014. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3ik emeleti a lakás ha repedés lenne már 2 éve akkor áznának a szomszédok vagy valami :(, lépcsőházban van a vízóra, elzártam és mégis... fél m3 pár nappal később...
2014. jan. 11. 21:34
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy valaki lopja a vizet ? Vagy valami régi leágazás a szomszéd felé ?
2014. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A lépcsőházban csak észre vettük volna ha valaki lopna :((( Régen amikor ott laktam ilyen nem fordult elő :(
2014. jan. 11. 21:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Zavaros ez a történet...

Elzárod s vizet, de a vízórád szerint mégis van fogyasztás.

Ez meg hogy lehet. Az egy mechanikus szerkezet, ha nem megy át rajta víz, akkor nem tud forogni, számolni...

Ott szellemek járnak.

2014. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az, semmit sem értek :( Most szerintetek ha ismét bemegyek ezekhez, kijönnek megnézik és látják, hogy a szűkítő jól működik, akkor törlik ezeket a magas számlákat? :(
2014. jan. 11. 22:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy szűkítve van,még a víz óra mér.A szűkités csak

az óra környékén lehet,azt nem tudom előtte ,vagy utána .

Egy biztos,ha a csapokon csak alig folyik ,akkor a vízvételi lehetőség is kicsi .Egy ilyen lakásban meg jelentkezne, ha csőrepedés lenne .Nagy mennyiség ott sem tudna elfolyni .Számlázási hiba is lehet,meg mérő leolvasási is .A dumának nem kell felülni,a vízmű vizsgálja ki.Ha nincs fogyasztás az óra sem mérhet .

Miután szűkítve van ,még a szomszéd sem tudná a vizet lopni,elvileg sem ,hisz alig folyik .

2014. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!