Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudnam megertetni a...

Hogyan tudnam megertetni a ferjemmel, hogy ne legyen minden helysegben maxon a futes?

Figyelt kérdés

Egyszeruen mar nem birok aludni. De a lanyunk se. Csurom vizesen ebredunk, mar ha alszunk ejszaka a 28-30 foktol.

Spec.nyaron is gyulolom a meleget, de ez igy mar kibirhatatlan.

Ha veletlen nem izzadom ki a Balatont, akkor megiszom a Dunat ejszaka.

Most mar odaig jutottam, hogy ha felebredek kinyutom bukora az ablakot, hogy legalabb friss levego jojjon be.

Mar szinte takarot se hasznalok, egyszeruen szenvedek.

Napkozben is folyamatosan nyitva vannak az ablakok. Csak akkor csukom be, ha fazom. De igy is 1-en megy a futes.

Panelba lakunk, fsz-n. Raadasul egyedi futesrendszeru, igy a k.koltsegbe van beepitve a futes.


De en mar megorulok, mert 2-en 25 fok van!

A ferjem meg ejszakara mindig feltekeri maxra, mehogy kihuljon a lakas...


2014. jan. 13. 05:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elmebeteg dolog. Részvétem. Nálunk otthon szerencsére ilyen nincs, elkenben az irodában vagUnk 5-en mindenkiről csurog a viz egy kivételêvel: neki fázik a lába... De 30 fokban is fázik... És ezt a problémát nem tudjuk úgy megoldani, hogy egy picit megnyitja a radiátort, hanem kitekeri maxra. Én ilyenkor szoktam odamenni és elzárni teljesen. Amikor már a Balatonban úszok... És mindog azt mondja vetkőzzek le. Amikor mar rövidujjubqn vagyok, mit vegyek még le? Ezek szerintem ilyen idióta fóbiák, beképzelik,mhigy fáznak, és még ha nincs is hideg, akkor is fázni kezdenek emiatt.

Tudom nem sokat segítettem, csak átêrtem a helyzetet. Esetleg annyit tudsz tenni, hogy tiltakozólag elzárogatod te is... Meg reklamáltok neki, hogy 30 fok van ne fűtsön már...

Én is úgy vártam,hogy a lakásban végre szabályozható legyen a távfűtés, azóta ma is pl. 0-n volt. Ilyen időben szükségtelen a fűtés. De a legkeményebb télen is a feles állásig tekertem, pedig szélső lakás vagyunk, oldalról nem fűt minket senki.

2014. jan. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kulon szoba lenne a megoldas, tehat nem alszol a ferjeddel, ott lehetoseged van a futotest beallitasara ugy, ahogyan te azt kivanod.
2014. jan. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nem lehet normálisan érteni ,de az írásodból az jön át,hogy akkor is annyit fizettek a fűtésért ,ha 30 fok van ,mintha 22 ?
2014. jan. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
És mégis hány lakosa van ennek a helységnek?
2014. jan. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Havi 36ezer a kozosk. ebben benne van a futes is es minden mas, ami a panelt erinti (kozos vilagitas, szemet, takaritas, stb).

En az utolso heteimet taposom terhesen, a lanyunk 2,5 eves. Lehetne azt mondani, hogy a terhesseg miatt van "hohullamom", de akkor a 2,5 eves lanyunknak is?

Lassan szaunaban elunk, nem gyozok parologtatni, ami semmilyen modon nem segit, pedig tobb fele megoldast is alkamaztam mar.

A panelban alulrol kering a rendszer, tehat nem fontrol indul, de pl. a 8-on semmi futessel 27fokot mertek a minap.

2014. jan. 13. 07:15
 6/16 anonim ***** válasza:

" Raadasul egyedi futesrendszeru, igy a k.koltsegbe van beepitve a futes. "


Ha egyedi lenne, akkor szépen fizetnétek a meleg árát, így viszont nem egyedi, a fűtésetek. Valószínűleg férjez ezért sz@rok a dologba, "Ha már fizetünk legyen jóóóó meleg!" logikával.


Azt, hogy hogyan tudnád vele megértetni, nem tudom, mi nem ismerjük a férjedet, de valószínűleg, ha nem ide írogatsz, hanem neki mondod az észrevételedet, akkor hamarabb eljut hozzá az infó.

2014. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kovpet ***** válasza:

"A ferjem meg ejszakara mindig feltekeri maxra"


Te meg tekerd le.

Éjjelre elég 18-20 fok. Nekem mondjuk nappalra is... :)

30 fokban bekapcsolnám a klímát :)

2014. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerinted nem próbáltam már vele beszélni?

Számtalanszor ..


Neki így jó, ő fázik! Ez a válasz.

Én meg megőrülök a gyerekkel és ömlik rólunk a víz.


Értem én, hogy legyen jóóóó meleg, ha már fixen fizetünk minden hónapban érte, de azért ennyire ..

2014. jan. 13. 11:29
 9/16 kovpet ***** válasza:

Ha fázik, hát öltözzön fel...

A 30 fok nem hogy nem kényelmes, hanem kifejezetten egészségtelen és kibírhatatlan.

2014. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Hát így mulat egy magyar panel-proli!!!

Ha beledöglik is a család, azért is a maximumon kell járatni!!


Remélhetőleg idén már KÖTELEZŐ lesz az egyedi mérő felszerelése.

Ha majd a fogyasztás után kell fizetnetek nektek is, jó lesz majd a 20 fok is...

2014. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!