Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kinek hány m3 az éves gázfogya...

Kinek hány m3 az éves gázfogyasztása?

Figyelt kérdés
Én nekem 2200 m3 körül van,a ház közepes szigetelésű,160 nm-es,20-21 fokra van állítva a termosztát.Szerintetek ez sok?Igaz a melegvíz is benne van,ugyanis öten vagyunk.Csak azért kérdezem,hogy ez reális-e,mert akkor a szigetelésen el kell gondolkodnom.

2014. jan. 15. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi béreljük csak a házat, és nincs szigetelve. 140 négyzetméter. Így, hogy ilyen idő van, 400 köbméter megy el hónapban, 20 fokra van állítva a termosztát. Tavaly mikor nagyon hideg volt, volt 500 is meg még több is. Ugye függ attól milyen idő van. Nyáron mikor már nem kell a fűtés, csak a melegvíz van gázról akkor pedig 30 köbméter/hónap fogyott. A szigeteléssel meg lehet spórolni 40%-ot! Ha sajátom lenne, nem is gondolkodnék hogy megcsináltassam-e, ha veszünk házat az biztos hogy szigetelve lesz.
2014. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja közben kiszámoltam hogy hatszor 400 az máris 2400, (hat hónapra nézem most a fűtést), és akkor még a nyári hónapok nincsenek is benne, szóval akkor a te 2200-ad nagyon rendben van, úgy hogy még nagyobb is a ház!
2014. jan. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pedig itt sincsenek annyira rendbe az ablakok,ráadásul nagyok is.De nem is baj,ha egy kicsit hidegek,mert nem lesz szén-monoxid mérgezés.Akkor hagyom még.Köszönöm a válaszokat.A fal 38-as phorotherm,a födémen 4-5cm-es szigetelés,a padlón is van minimális.
2014. jan. 15. 18:03
 4/15 A kérdező kommentje:
Igaz ez a 160nm úgy jött ki,mert 200nm-es a ház,s én 120-at fűtök,de az átlag 160,de lehet a "hulladék" hő miatt 170-180nm-re is kijön az átlag.
2014. jan. 15. 18:08
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja hát így nézve meg még jobb a tied! Szerintem így akkor nem is sürgős a dolog, nagyon jól fogyaszt az a ház!
2014. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pedig még hőhidak is vannak,meg mint mondtam néhány ablakon jön is a hideg,meg van olyan szoba is,ahol 2-3 órát is bukón nyitva van az ablak.
2014. jan. 15. 18:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem elmegy kb. 3000 m3/év fűtéssel, meleg vízzel a 120 m2-en. Bár nálunk ritkán van 22 foktól hidegebb, és csak P30-as tégla 5 cm-es szigeteléssel.
2014. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az rengetek!Ha bár az én házam 12 éves,de az ablakok nem a legjobbak.Nálad valami gond lehet,mert az 3000m3,kb.félmillió forintra jön ki,én nekem meg kb.350 ezer forint.Szerintem,ha hidegebb lesz,csináltass hőkamerás vizsgálatot,mert az a 22 fok se a legmelegebb.
2014. jan. 16. 18:27
 9/15 anonim válasza:
130m2 a házunk, emeletes, alattunk laknak tehát még a tesómék. Csak az északi oldalán van szigetelés. 1700-1800 m3 szok elfogyni kb. évente, benne a melegviz is. 23-24 fokra van állitva a hőmérő, attól függően milyen hideg van. Az ajtók és ablakok nem zárnak jól, kissé huzatosak is. :) Mondjuk van kandallónk, de azzal csak akkor fűtünk ha kint minusz van, mert különben brutál meleget csinál. És akkor is ritkán használjuk, ha éppen kedvünk szottyan. Szerintem akkora házra az teljesen jó fogyasztás. Mondjuk nekem a 20-21 fok hideg lenne. Én nem rakatnák szigetelést. Nálunk is az egyik oldalon csak azért van, mert az az oldal elmaradt mikor pucolták a házat és nem találtunk kőművest, aki bepucolta volna. Ezt meg a sógorom megtudta csinálni. :P Én biztos nem folytanám le a házat szigeteléssel. Szerintem a jó tégla többet ér. A háznak is kell szellőznie. Az egyik ismerősünk aki Németországba, Hollandiába van épitkezési vállalata, mondta, hogy ott ugye már a szigetelés és a műanyagablakok rég voltak, nálunk azért nem olyan rég, és ott már ezeket a dolgokat hanyagolják, lecserélik. Nekem is vannak ismerőseim, akiknek van szigetelés a házukon és mégis többet fizetnek, ráadásul még jól penészesednek a falaik, pedig új házak! Jó tégla, jó kazán!!
2014. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg hagyom,bár a hőhidakat,meg az ablakok szigetelését,esetleg a födémre lehet,hogy rakok szigetelést,s lehet,hogy azzal is lehet majd egy pár százalékot spórolni.
2014. jan. 22. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!