Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 70 nm-es házban van 1 TV...

Vlina kérdése:

70 nm-es házban van 1 TV (éjjel-nappal megy),1 laptop, egy hütő, egy automata mosógép, és egy 80 l-es villanybojler. Se mikró, kávét gázon főzöm. Szerintetek normális a 18. 000 Ft-os villanyszámla?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a hütő hosszú ü, csak nem találom :)

Előre is köszi a válaszokat!


2014. jan. 16. 15:21
 1/9 MrPifta ***** válasza:
0%
a hosszú ű az Enter és az á betú között van, de ha nem megy, egérrel is kimásolhatod valahonnan.
2014. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
150nm -er 1 tv éjjel nappal és még tovább megy,1 asztali gép 1 álló hűtő két fagyasztó láda jó öregek.+ mikró. 13000ft. A bojler zabál szerintem. A betűűűű amit keresel a rövid ü alatt kettővel kicsit jobbra van .
2014. jan. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ez abszolút sok, szerintem 10-13 ezer forint lenne az a maximális összeg ami korrekt.

De lehet hogy valóban nem ennyit fogyasztasz hanem sokkal kevesebbet de ez csak a következő számla évfordulón derül ki és a különbözetet visszakapod(ugyanis átalányt fizetünk amit az előző számlaévből számítanak nem a jelenlegi valós fogyasztást tükrözi).

Írd fel az óraállást majd nézd meg egy hónap múlva, ha az érték több mint ami most a számlán van kérheted a részfogyasztás csökkentést az általad kiszámolt értékre .

2014. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdésre nagyon egyszerűen tudsz választ kapni. Naponta azonos időben leolvasod a mérőt. A két mérés közti számot megszorzod a nálatok érvényes tarifával, hozzáadod a fix költséget (a havi összeghez) és megvan a fizetendő összeg.
2014. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. az eredeti helyét tudom, csak ezen a billentyűzeten nem találtam(ezen az enter felett van).Csak azért kérdeztem, mert a házban (albérlet) közös a villanyóra, és azt állítják ennyi a mi részünk. Szerintem nagyon sok, szerintük teljesen reális.Akkor ez nem csak az én véleményem.(Költözés lesz:) )
2014. jan. 16. 21:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Havi leolvasás van.
2014. jan. 16. 21:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy mérőd van vagy 2?Ha a bojlernek nincs külön éjszakai akkor szerintem nem sok.Illetve mégvalami: Mire van hajtva a bojler?60°C az ideális.
2014. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez durva. Nálunk ennél több van, nincs tv, de 2 számítógép, 6 hangfal, 2 erősítő igen, nem egész nap, de sokat mennek, villannyal főzünk, jobbára villannyal sütünk (ezeket napi többször, minden étkezés itthoni és főzött vagy sütött), manapság sokat párátlanítunk és villannyal is fűtünk.

A ház kicsit nagyobb és nincs ennyi a villanyszámla átalányunk... Oké, hogy vezérelt áramot is használunk, de azzal együtt is igen durva a 18 ezer a fentire. Hacsak nincs erősen feltekerve és/vagy folyton kifürödve a bojler... Gondolom, nem sok emberről van szó...

2014. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 leander1967 válasza:
Igen normális a boiler az oka!
2022. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!