Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy vidéki falusi parasztházba...

Egy vidéki falusi parasztházban, ahol semmi se víz, villany gáz nincs bekötve, milyen adókat kell fizetni, és kb mennyi a költsége? Illetve mi határozza meg?

Figyelt kérdés

2014. okt. 2. 04:04
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A helyi önkormányzat rendeletei szabályozzák, ahány önkormányzat-annyiféle rendelet!
2014. okt. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kommunális adót, vagy ingatlanadót vethetnek ki, de nem szokott nagy összeg lenni 10-20 ezer forint max évente, de lehet, hogy semmi se a közműveknek ezekhez nem sok köze van.
2014. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 8000 Ft kommunális adót kell fizetni évente, illetve ha van bejelentett lakos akkor azt hiszem minimum 30 literes kuka díját.
2014. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mert lehetõsêgem van venni egy felújított parasztházat egy távoli rokontól olcsón 900ezerért, de mivel õ $ ban kapja a fizetését, mikor õ mondja valamire hogy olcsó a fenntartása, annak nagyon utána kell nézni... :)

a villanyt beviszem, annak a költségeivel kb tisztában vagyok, a víz meg jön kútról, egyenlõre pumpálósról... de sztem legénylakásnak tökéletes...

2014. okt. 2. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Én is rezsimentes lakhelyen gondolkodom. Van is falusi családi házam, ahogy városi panel is. Sajnos a falusi házba a szülők annak idején beköttették a gázt és a vezetékes vizet, meg szemétdíj is van. Ezért sokan hagyják el a falut, lakatlanná válik és én sem tartom emiatt ideális lakhelynek. Tanyasi házak után nézek. Persze nem kizárt hogy a gengszterváltás óta ott is védelmi pénzt szednek valamilyen jogcímen. Sajnos akkor marad a szeretett haza elhagyása. Mert haza csak az, ahol nem haszonállatként kezelik a polgárt.
2014. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mindenhol annak kezelik, csak nyugatra megadják az illúzióját a pénznek, de tisztességes munkából mindenhol haszonállatnak fogod érezni magad, voltam Usa, voltam németország, voltam angliában is, de mindenhol csak biorobotként kezeltek, és az otthonom hiányzott mindenhol, met haza csak egy van.
2014. okt. 20. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!