Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Csőtörés volt a képen látható...

Csőtörés volt a képen látható helyen. Ki fizeti a javítást, és az elfolyt vizet?

Figyelt kérdés

[link]

A vízóraleolvasók feszíthették meg a szerelvényt a múlt héten, amikor rakták vissza az aknába. A menetes csatlakozás egy az egyben letörött. Azóta negyven köbméter víz folyt el, és az óra számolta. De én nem javíthatom meg, mert ahhoz az óra előtti részt is meg kell bontani. Az a fekete fogantyú egyben van, és közre veszi az órát.



2014. okt. 26. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

" vízóraleolvasók feszíthették meg a szerelvényt"


No.Ezt kellene bizonyítani.Lehet sima anyagfáradás is.

A vízóra után lévő meghibásodás a tulaj dolga.


Szerintem vedd fel a kapcsolatot a vízművekkel és a díjbeszedővel is.Talán mondanak valami okosat.

2014. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"az ora szamolta"! TAlan ezert kell majd kifizetni az osszeget, az ora allasa szerint stb. A vizmuvekhez feltetlen menj be, s reklamalj, intezkedj, hogy ne legyen tobb elfolyas!
2014. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

" intezkedj, hogy ne legyen tobb elfolyas!"


Mitől lenne ?


[link]

2014. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na igen, a vízóra után történt, de a vízmű szerelte fel az a fekete sz @rságot. Azt én nem javíthatom. Majd leszámláznak nekem javítás gyanánt is több ezer forintot?
2014. okt. 26. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Az egész dolog olyan érthetetlen.Egy óra leolvasáshoz miért kellett volna valamit is feszegetni .Ha látják folyok a víz,már ők is elzárták volna a főcsapot,ha óra előtt,ha utána folyik .Mivel óra mérte igy csak útánna folyhatott,és sajnos kifizeted a mért vizet,ha csak méltányosságból valamennyit el nem engednek .Nem hiszem hogy valamit is tudnál érvekkel bizonbyitani .
2014. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, gondolom vízórát is cseréltek, mert nagyon újnak tűnik. Amúgy az a fekete cső mire jó? Mert látszólag úgy tűnik, mintha a víz egy része a vízórát megkerülve haladna tovább...
2014. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6 os,ezen én is eltünődtem,nagyon úgy néz ki .De miért kellett volna méretlen vízet biztosítani .
2014. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

". Amúgy az a fekete cső mire jó?"


Annál fogva kell felhúzni az"aknából". Ez hordó és le van ásva.


[link]

2014. okt. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, köszi a választ, rá nem jöttem volna. Nekem is ilyen vízóra aknám van, igaz a nagyobbik fajtából: [link]

Simán le lehet mászni. A gyerekek sokat játszottak benne, még le nem lett ásva. Az is szép mutatvány volt, azt hittem sosem ássuk ki a helyét, a markoló pedig nem fért el. Nálam nagyon rövid a cső, szóval fel sem lehetne húzni, de fentről is látja az óra állását, akinek jó a szeme.

2014. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, azzal lehet felhúzni az aknából. Csak pár centivel nagyobb az akna átmérője, mint a szerelvény szélessége. (Kb. 40 cm lehet)
2014. okt. 26. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!