Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Késedelmes befizetés esetén...

Késedelmes befizetés esetén mikor küldenek felszólítást, mennyi a "türelmi" idő?

Figyelt kérdés
A gáz (04.01) és és áram (04.04) csekkek befizetéséről lenne szó. Eddig mindíg időben be tudtuk fizetni, de most lehet csak 8-án tudnám. Ez nagy gond lehet? Ti mikor fizetitek?
2016. márc. 31. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én az előző hónapi csekkek egy részét a következő hónap 13-án fizetem. Felszólító jön általában akkorra, mikor már be van fizetve. Pár forintot számolnak fel késedelmi kamatként és van, aki a felszólító levélre is számláz némi összeget.
2016. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Max rászámolnak pár forint késedelmi kamatot. Gáznál és villanynál ha 2 hetet késünk sincs gond, nem küldenek még felszólítást. Bezzeg a tévénél már 1 napos késésnél nyomják is a felszólító levelet vagy 600ft-ért
2016. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha egy hónapon belül befizeted, még nem lesz komolyabb baj. A rendszerük nyilván jelzi majd, hogy van pár nap késés, kijöhet valami késedelmi kamat, ami a mostani alapkamatnál minimális lehet, pár forint maximum, de más baj nem lesz. Legfeljebb az ELMŰ nem küld neked kuponfüzetet, hogy rendes voltál, az elmúlt három hónapban mindig időben fizettél. (Én eddig egyetlen kupont sem tudtam belőle felhasználni - szóval szerintem sokat nem veszítesz.)
2016. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Ebbol semmi gond nem lesz. Meg par ft-os kesedelem se.
2016. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!