Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olajradiátor, klíma és a...

Olajradiátor, klíma és a modernebb elektromos radiátorok ugyanolyan hatékonysággal működnek?

Figyelt kérdés
Ugyanannyi elektromos energiát alakítanak hőenergiává?

2016. aug. 3. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mind sokat fogyaszt, egyedül az inverteres klíma kevesebbet.
2016. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy sokba kerülnek, de nem ez volt a kérdésem.
2016. aug. 3. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
nem is azt írtam
2016. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olajradiátor és a modern elektromos radiátor ugyanannyit fogyaszt. 100% hatásfok.

A klíma hőszivattyú, a hő nem villamos energiából keletkezik, hanem a kültéri egységen keresztül "lopja" a környezetből.

A fogyasztott villamos energia ezen felül hővé alakul,ezért kevesebbet fogyaszt, mint a radiátorok.

Hatásfoka csökken, ahogy a belső és külső hőmérséklet különbsége nő.

Ha elég hideg van kint, nem is fog működni.

2016. aug. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mai modern elektromos radiátorok is csak egy az egyben "égetik" az elektromos áramot. Szóval 1 kWh elektromos energia elfogyasztásával 1 kWh hőemergia képződik.


A modern klímák viszont már tudják a COP 3-at! Ami azt jelenti, hogy 1 kWh elektromos energia felhasználásával 3 kWh hőenergia leadására képesek, mert hőszivattyúznak, ahogy az előttem szóló írta. Ezekre már H vagy GEO tarifa is igényelhető, és még olcsóbb az üzemeltetésük. Szakembertől kell megkérdezni, illetve pontos gépészeti tervezés kérdése, de szerintem megoldható, hogy télen is kifűtse a házat. Nyilván mennél hidegebb a kinti levegő, annál rosszabb ez az emlegett COP érték - aktuálisan.

De évi átlagban eléri a COP=3-at, és az jó.

2016. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Nem működnek ugyanolyan hatékonysággal, mivel a radiátorok meg az egyéb elektromos melegítők kivéve az infrafűtőtest, kb az áram 60% áthasznisítják, de egy infrafűtőtest kb. 70-80% át,de az inverteres klíma hatéjonysága még mindíg jobb, mert kb1Kw áramból csinál 3 Kw, persze csak a jobb fajta klímák, szóval nem ugyanolyan hatékonysággal dolgoznak
2016. aug. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"kivéve az infrafűtőtest, kb az áram 60% áthasznisítják, de egy infrafűtőtest kb. 70-80% át"


A mondatod is értelmezhetetlen magyarul.


Elmesélnéd, hogy hova lesz az a 20-40% energia?



"Az izzók legnagyobb hátránya a kis fényhasznosítás, azaz a kis hatásfok, hiszen a bevezetett energia mindössze 2-5%-át alakítják fénnyé, a többi hőként kárba vész."

Magyarul az izzós villanykörte fűtési teljesítménye 95-98%!

Akkor inkább villanykörtével kéne fűteni, mint infra fűtőtesttel?!



(Amúgy én a keltetőmben, aszalómban villanykörtével fűtök.)

2016. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!