Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olajradiátor vs Norvég fűtőpan...

Olajradiátor vs Norvég fűtőpanel? Venni akarok most egy elektromos fűtő "eszközt", de nem tudom hogy milyen típust? Ár/értékben melyik jobb? Meg egyébként melyik jobb?

Figyelt kérdés

2016. okt. 21. 18:56
 1/4 anonim válasza:
Én most szereltetem be a norvég paneleket. Sok utánajárás, vélemények és kipróbálás után döntöttem. Ha elektromosban gondokozol, akkor én mindenképp ezt ajánlom.
2016. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is norvég fűtőpanelunk van, az egész lakát azzal fűtjük. 1,5 éve lakunk ebben a lakásban, nekünk bevált, örülök, hogy z választottuk.
2016. okt. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Juliusz48 ***** válasza:
Az attól függ mire akarod használni. Ha egy kisebb helységet szeretnél kifűteni gyorsan, a legkisebb költséggel a ventilátoros melegítők dolgoznak mert a plafonnál sem lesz jóval melegebb.Viszont a helységben lévő port keveri, és a hosszabb állás után az első bekapcsolással égett por szagot ad. Érdemes olyat választani amelyiken van csak ventilátor és fagymentesítő állás is. Általában max 2kW fűtőteljesítménnyel kaphatók és igen jól állítható a kívánt hőmérséklet, energiatakarékosan. Vizes helységben ajánlott körültekintően elhelyezni, mert általában nincsenek fröccsenő víz ellen sem védve. A plafonra szerelt infrapanel akkor is meleg érzetet ad amikor hideg a helység. Az olajradiátor sajnos a plafonnál kezdi fűteni a lakást, és csak később lesz meleg a padlónál is. Előfordulhat, hogy már kellemesnek érzed a szobát, de a lábad mégis fázni fog. Érdemes a szobába egy kis ventilátort is üzemeltetni, a legfelső és legalsó légrétegek összekeverésére. Inkább az állandó fűtés esetén alkalmas, mert a kihűlt lakást lassan melegíti fel. A Norvég panel hasonlóan működik, de nincs benne olaj a hőátadáshoz, viszont alacsonyabb hőmérsékleten adja át az áramló levegőnek a hőt a mechanikus vagy elektromos szabályzója miatt, ezért nem égeti a bekerülő port, és kisebb lesz a hőkülönbség a plafon és a padló között.
2016. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem ajánlom 2 honap alatt tonkre ment és nem is garanciás .. kerüld messzire
okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!