Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gáz, vagy elektromos üzemű...

Gáz, vagy elektromos üzemű bojlert érdemesebb vásárolni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 26. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Gázbojlernek drágább az ára, mint a villanyé, de ugyanannyi hőenergiát előállítani villannyal 3,3-szer drágább, tehát pár év alatt elveszik a villanybojler olcsóbb ára.

Nem elhanyagolható az sem, hogy a gáznak biztosítani kell a levegőt az égéshez!

2016. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha kéményes gázbojlert veszek, akkor ki kell építeni egy komplett kéményt(Schiedel, Leier stb.) vagy van erre valami olcsóbb kivitelű gázkémény is?
2016. nov. 26. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyire sajnos nem vagyok jártas a dologban.

Új házba lesz?

2016. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Villany volt és oké kicsi is volt,vártunk is mindig pár órát mire felfűtött...nagyon nem szerettem.

Fűtés korszerűsítés után kombi turbós kazán lett berakva. Szeretem mert mindig van annyi meleg víz amennyi kell és nincs várakozás.

Mindenkinek más jön be

2016. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, új házba.
2016. nov. 27. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Új ház,új készülék,új(hü..e)szabályok mostanság megkeserítik a bármit gázzal tervezők életét!

Nem lehet nyílt égésterű,mondjuk hogy zárt van-e,azt nem tudom.

A villanyban gondolkodsz,mindenképp.még most úgy építs rendszert(vezetéket,mérőórának helyet,stb),hogy legyen vezéreltre is lehetőséged.

Az Ariston Velis bojlerek igen jók,takarékosak,öntanuló programjuk is van.

2016. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tudsz generálni ingyen áramot akkor elektromos. Például ha a kertben vagy a tetőn fel tudsz állitani néhány szolár pannelt.

Egyébként a gáz 3x olcsóbb.

2016. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!