Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olajradiátorral, mekkora...

Olajradiátorral, mekkora költséggel lehet kifűteni egy minigarzont, milyen fűtésmegoldás van még kémény nélkül?

Figyelt kérdés

20 nm-es, kettő helységes (zuhanyzó-wc, szoba-konyha) szuterén lakásról lenne szó, melynek belmagassága 3 méter.

Eddig nem lakták, nincs tapasztalat a fűtését illetőleg.



2017. febr. 24. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még ötletnek is rossz.Egy vagyon lenne .
2017. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Az olajradiátor valóban drága mulatság lehet. Ajánlom inkább az elektromos kazánokat. Fűtés, meleg-víz egyaránt meg van oldva vele. Egy ekkora lakásban egy 6 kW-os bőven elég. kb. 200-230 ezer forint, + a radiátorok kiépítése igény szerint.

A másik lehetőség az elektromos infrafűtés. A két helység miatt inkább kettő 1000-1500 wattosat vennék a helyedben. az kb. 130-150 ezer ft. Ha a zuhanyzót külön akarod fűteni, akkor oda elég ezek mellé egy kombinált törölközőszárító radiátor.

2017. febr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Szigetelés és egyebek kérdése...

Szigeteltettem a házam, tizedannyi fűtéssel SOKKAL melegebb van benne, szóval képzelheted, hogy sokat számít. Pici lakásnál jó szigetelés mellett még az sem mellékes, mennyit vagy otthon s megy-e a számítógép, az én 80 nm-es házamnál is a fűtés kb. harmadát adja a hulladékhő, pedig itt azért sok légköbméter jut egy főre, még ha a belmagasság nem is nagy.

Kevés az infó nagyon.

2017. febr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Számolhatsz 4-5-szörös árral mintha gázzal fűtenél ekkorát.

A többi a szigetelésen múlik.

2017. febr. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Inverteres klíma is jó megoldás lehet.
2017. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mika6 minikazán.
2017. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Klímát támogatom én is!
2017. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#2,

elmagyaráznád, hogy miért lenne a kérdezőnek jobb, ha elektromos kazánt venne 10x annyiért, mint olajradiátort?

Mindkettő 100%-os hatásfokú nem?


A melegvíz valószínű meg van neki oldva, különben felvetette volna.



Vagy csak van neked eladó?

2017. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az inverteres klíma nagyon szimpatikus, ahogy elolvastam a leírását. Tapasztalatból említettétek vagy csak ötletelés volt? Érdekelne, gyakorlatban valóban lehet fűtésre használni?

A másik, ami tetszik az infrafűtés. Úgy gondolom, a kettőt kéne kombinálni. A szobát és a vele szomszédos konyhát (egy boltíves ajtó válassza csak el, de lényegében egy légtér) inverteres klímával fűteném, a zuhanyzó-wc-be pedig egy infrafűtőt tennék.

2017. febr. 28. 08:58
 10/11 anonim ***** válasza:
No igen, nekem is egy jó klíma lesz a következő, messze 100%-os hatékonyság fölött a tél legnagyobb részében... Plusz párátlanít is, ha kell. Úgyhogy +1 annak.
2017. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!