Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átalányt fizetünk. Lehet,...

Átalányt fizetünk. Lehet, hogy később jön a feketeleves?

Figyelt kérdés
A különbözetet a tényleges fogyasztás és a befizetett átalány között mikor kell kifizetni az adott évben? Akik ezzel a módszerrel fizetik a közüzemi számlákat, azok jártak már úgy, hogy hatalmas összeget kellett ekkor fizetniük?

2017. febr. 28. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Milyen átalányt fizetsz?

Mostanában gondolkodtam a távfűtéseseken. Az előző évek enyhék voltak. Most volt hideg jócskán. Mély részvétem az elszámoláskori különbözetért.

Egyébként van egy éves elszámolási időpont. A számlán rajta van, bármilyen is az.

2017. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

HA az elözö évi fogyasztás alapján számolták az átalányt, és az életmódotok nem változott (pl tavaly 20 fokot tartottatok a lakásban az idém neg 30-at), akkor nem nagy összeg, amit esetleg rá kell fizetni.

Mindenesetre sokkal kevésbé nagy összeg egyszerre, mintha mindig a tényleges fogyasztást fizeted, mert nyáron nem tesz félre senki a téli fütési szezonra - és így télen több hónapon keresztül van igen magas számla.


Mi régóta így fizetünk, néha kell valamennyit ráfizetni, de volt már, hogy kaptunk vissza pénzt.

2017. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gázt fizetjük így. Az éves leolvasás mindenhol máskor van,számlán rajta elvileg (nálunk január vége) attól független,hogy nem diktálom havonta figyelem az órát és kalkulálok,így nem ér váratlanul ha rá kell fizetnünk,mint pl most, mert a nagy hidegbe jól megugrott a fogyasztás.
2017. márc. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Évente a leolvasáskor fizetjük a különbözetet, a gáz időjátásfüggő, idén jóóóó sokat fizettünk rá a leolvasáskor, de számítottam rá, mert gyanúsan alacsony átalányt fizettünk. Most végre korrigálták, jövőre nem lesz ekkora különbség.
2017. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A számlákon általában látszik, hogy milyen becsült mennyiséget fizetsz. Ez alapján már jól kalkulálható, hogy mi lesz ennek a vége.

Pl. nekem a villanyszámla jött mindig 250 kWh-s átalánnyal. Amikor első két hónapban seggre ültem és utána gondoltam, akkor rájöttem, hogy marhaság ezt ilyen tételben fizetgetni, amikor a tényleges kb. 100.


A fűtésünk légköbméter alapján osztódik szét a társasházban és fűtésszezon végén van hőmennyiségmérő leolvasás, ami alapján adnak, vagy elvesznek. Többnyire nekünk ezt is mindig túlszámlázzák, szóval nagyon kellemetlen meglepetés még nem ért.

2017. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!