Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A linken szereplő hősugárzó...

A linken szereplő hősugárzó be tudna fűteni egy kb 20 négyzetméteres szobát?

Figyelt kérdés

Ez lenne a hősugárzó: [link]

Vagy kb 5 fokkal melegebbet tudna adni szerintetek?



2017. márc. 16. 10:31
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:

Sokmindentől függ,,belmagaság pld szóval nem mindegy hogy egy panel lakás vagy egy 3.5m magas bp belvárosi lakás.

Szigetelés, nyílás zárok stb. Persze az sem mindegy hogy télen a -10 ből akarsz 25 fokot csinálni vagy csak most a 10 fokra ráságíteni kicsit.


Egyébként ökölszabály szerint 0.2kw négyzetmétrenként, szóval nem elég. Egyébként ezek a kis hősugárzók nem kimondottan állandó fűtésre vannak kitalálva.

2017. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez kb egy wc-t tud valamennyire melegíteni.
2017. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem mászkálsz nagyon, magadra irányítod és elég hőérzetet ad. Viszont sokat fogyaszt és hanos.
2017. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 kW azért már nem olyan kevés. Pár fokot biztosan tud emelni egy 20 m2-es szoba levegőjének hőmérsékletén, kérdés, mennyire hőszigetelt a szoba.

Nekem egy 650W-os szerkentyűm volt, hasonló kivitelben. Az kábé arra volt elég, hogy ha beraktam az íróasztal belsejébe a lábtérbe, akkor nem fázott a lábam (huzatos irodafülkében). A linkelt cucc ennél háromszor nagyobb teljesítménnyel üzemel. Lehet, hogy a célnak megfelel majd (talán), de biztosan sokat fog fogyasztani, drága lesz az üzemeltetése.

2017. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi régen a garázsban használtunk ilyet. Túl sokat nem ért. Ahogy előttem is írták, olyan esetben van értelme, ha egy helyben vagy és magadra irányítod. De szerintem alapvetően nem egy hasznos szerkezet. Nálunk a legnagyobb haszna talán akkor volt, amikor haveromnál nem volt öngyújtó és ezzel gyújtotta be a cigit. :D
2017. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mint a neve is mutatja, ez HŐSUGÁRZÓ. Nem fűtésre való, hanem arra, hogy javítsa a hőérzetedet.
2017. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!