Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Dugulás vízvezetékben?

Dugulás vízvezetékben?

Figyelt kérdés
Üdv! Most vettem egy házat, amit öt éve nem laktak. A vizet szerettem volna beüzemelni. Pár éve csőtörés volt és az utcáról az aknába vezető részt műanyag csőre cserélték. az óra ezután nem volt rákötve a házba vezető rendszerre. Víz folyik az óra után, de ha rákötöm a vezetékre nem mozdul semmi. Olyan mintha el lenne dugulva. Az óra nem pörög és a víz se jön. Ez most dugulás lehet illetve tudnátok adni valami tanácsot? Arra gondolok csőtöréskor befolyt és megkötött a sár valahol az akna után. Esetleg valamivel tudnék utat törni neki? Koax kábelre gondoltam. Köszönök minden válasz!

2017. márc. 24. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert még valahol el van zárva,talán egy aknába.
2017. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm én is azon agyaltam van a bejárat előtt egy betonfedél alánézek!
2017. márc. 25. 06:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem szokott egy csőtörés ilyen mértékű dugulást okozni. Ha okoz is, az általában kisebb nyomáson, koszos vizen észrevehető.

Az nem jellemző, hogy az óra meg sem mozdul. Ha csőtörés van valahol, akkor szintén pörög az óra, csak lassabban, mivel valahol ellenállásba ütközik a víz, ahol elfolyik. (Vagy szerencsétlen helyzetben megtalálja a víz az útját és pörög az óra, mint az állat.)

Vagy is ez alapján én is azt gondolnám, hogy lehet még egy-két elzáró csapod, amit a nem használat/téliesítés miatt elzártak.

2017. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az aknában az óra mögött nincs elzárócsap akkor máshol még lehet. Csapok, mosdókagylók, bojler ,wctartály mellett/alatt szintén szokott lenni csap. Van ahol a fürdőbe is van külön. Nálunk például egy elég jól eldugott kis helyen van egy csap lent a falba bevésve. Ha nem tudnám,hogy ott van észre se venném. De van ahol a pincébe raknak fel csapot,hogy a házban lezárhassák a fizet.


Ha van az aknában csap, akkor azt is érdemes megnézni,hogy nyitva van-e. Illetve ha nem volt rászerelve és ki kellett takarítani az aknát vagy volt meszet/betonozás bármi akkor az is meglehet ,hogy maga a csap,csatlakozás eldugult. Elméletben lehet,de azt észre kellett volna vedd rászereléskor,mert az elég feltűnő és igen kirívó eset. Valószínűbb,hogy rákötötted,de nem nyitottad meg a csapot.

2018. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!