Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 10 emeleset panelházban...

10 emeleset panelházban lakom, távhő van bevezetve. Sajnos hiába nem fűtök, havi 10 ezrer biztos van a számla. Távleolvasós. Ennyi lenne a karbantartási díj? Mert ez borzalmas. Saját lakás, és nem értem ha nem használom miért kéne fizetne érte :S

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 19:01
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Az 50%-át egyénileg számlázzák ki (ami neked 0) és 50% pedig az egész társasházra számítják, ez a 10000 forint. Persze ez az arány társasházakként változhat. Amúgy annyira panelproli drogot a szomszédaiddal fűtteted fel a lakásod, aztán sírsz hogy fizetni is kell. :D
2017. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha nem használod, akkor is tiéd és viseled a költségeit.

Azon kívül, hogy a leolvasás 500 Ft fűtőtestenként (a Fötáv saját cégénél, de mindenki velük szerződött).


Egyetlen lehetőséged van, hogy olcsóbb legyen: le kell szereltetned velük a fűtőtesteket (ezek aztán gyorsan szétrohadnak belülről, ha nem adod el azonnal), és utána harmadára csökken a díj, esetedben 7000 Ft, mínusz a leolvasási díj.

2017. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig ha nem használok egy szolgáltatást, akkor nem lenne szabad fizetnem érte. Gondolom kiköttetni, nem kérni belőle nem lehet, de biztos van valamilyen EU-s törvény ezekre, amit a legfelső bíróságon évényesíthetnék, hogy nem kérek ebből a fajta fűtésből. A proli pedig az anyukád! ok? Magyarországon rengeteg panel lakás épült, semmi rossz nincs bennük és az ég világon semmivel sem jobb egy tégla építésű, sőt, energia tanusítvány alapján ez ahol lakom A+.
2017. ápr. 21. 19:21
 4/42 A kérdező kommentje:
Tehátakkor mégis érdemes megszabadúlni ezektől. Semmi szükségem nincs rá. Elektromos infra padlfűtést a hálóba berakatnék a -10 fokok idejére. Alapjáraton nem ment télen 20 fok alá a hőmérséklet, és semmit nem fűtöttem. nem tudom mire fogok most, amikor már alig megy a meleg a fő csovekben, fizetni 12 ezer forintot... már senki nem fűt...
2017. ápr. 21. 19:25
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem használok egy szolgáltatást"

De az a baj, hogy használod!

Mivel a szomszédod fűt téged is... vagy mostanában 0 fok volt a lakásodban?

Ezen kívül rendelkezésre állási díjat is fizetsz. Mivel ott van a fűtési rendszer, bármikor bekapcsolható neked, és ezt is pénzbe kerül fenntartani.

Már írtam, hogyan tudnád csökkenteni a költségeidet.

2017. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

"amikor már alig megy a meleg a fő csovekben, fizetni 12 ezer forintot..."

Gondolom, éves átalányt fizetsz. El van osztva a számla egész évre.

2017. ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Most is fűti a segged a szomszédod, tehát használod a szolgáltatást.

Meg egy közösségben élsz, egy társasházban ahol társas költségek vannak. Pl. én is sírhatnék hogy minek kellett lefesteni az egész lépcsőházat mikor a földszinten lakom és sosem megyek feljebb.

2017. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
nem, én nem használom, maximum részesedek egy olyan dologból amit én NEM kértem. A szomszédokat nem vettem meg a házzal együtt, az csak vele jár. Maga a ház fűtése, benne van a közös költségben. Értem, le fogom szereltetni. utána akkor elvileg max pár ezer forintot kell fizetnem?
2017. ápr. 21. 19:32
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondot jelent neked a társasházi élet és a társasházi költségek akkor költözz családi házba...
2017. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

"Meg egy közösségben élsz, egy társasházban ahol társas költségek vannak. "


Igen, erre van a közö költség kitalálva.


"Most is fűti a segged a szomszédod, tehát használod a szolgáltatást. "


A használat fogalmáról látom sokaknak hiányos a tudásuk.


Példa: Az ha mellém áll egy autó a parkolóban, amiből zene szól, had ne fizessek már a hallgathatás jogáért, ha éppen megtetszik egy szám és meghallgatom.

2017. ápr. 21. 19:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!