Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tavaly költségmegosztót...

Tavaly költségmegosztót szereltek fel a radiátorokra. Elvégezheti az elszámolást a közös képviselő ahelyett a szakértő cég helyett, aki felszerelte őket?

Figyelt kérdés

A felszereléskor arról tájékoztattak minket, hogy a fűtési szezon végén a cég elvégezni a leolvasást. (Be sem kell jönniük, mert rádiófrekvenciás, így lakáson kívülről is le tudják olvasni.) Most kiderült, hogy a közös képviselő fog lakásról-lakásra járni és ő számolja ki a fogyasztást. Eddig általányban fizettünk m2 alapján közös költséget, amiben benne volt a fűtés, takarítás, lift, közös költség, de nem tudják most sem, hogy ebből konkrétan mennyi a fűtésre eső költség. Kérdem én, akkor ez kb. arra lesz jó, hogy úgy számolnak, ahogy akarnak?

Ráadásul alapból egy bonyolult számítás lenn, mert 70% fogyasztás 30% m2 alapján megy, és ott vannak a tetőtéri, szélső lakások, ahol egyes radiátoroknál arányosítani is kell...



2017. máj. 15. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a szolgáltató felé nem egyesével fizettek hanem társasházként akkor a szolgáltatónak semmi köze hozzá, hogy ti hogyan osztjátok meg egyímás között a költségeket. A szakértő céggel gondolom volt valami szerződés, azt el kéne olvasni mert a szó elszáll... ha nem volt benne az éves leolvasás csak a beszerelés akkor nyilván a közösképviselőnek le kell olvasnia.

Mi az, hogy nem tudják, hogy a közös költség mekkora része a fűtés? A képviselőnek részletes kimutatást kéne adnia havonta róla, hogy melyik szolgáltató felé mennyit fizet, vagy legalább erről nyilvántartást vezetnie és kérésre bármely tulajnak felmutatnia. HA ez nincs meg sürgősen le kell váltani.

Én ilyet még életembe nem hallottam, hogy a fűtés nm alapján megy...van egy alapdíj de az városrészenként kb egyenlő, ez annak a díja, hogy bármikor megnyithatod a gázt, amolyan rendelkezésre álló költség és ezen felül van a fogyasztás ami ugye m3 adott leolvasható. Ezt az arányosítás részt sem értem, mihez arányosítanak? Amúgy ha nem kapsz egy részletes kimutatást a számokról részletes száámítással alátámaszva reklamálj, mert gyanús, hoyg át akar verni a közösképviselő.

2017. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egész évben ugyanannyit fizetünk a közös költségre, ez egy 45 m2-es lakás esetében kb. 20 ezer forint, idén lesz emelés. A társasháznak saját kazánja van, a fűtést is a közös képviselő végzi. Soha senki nem kapott vissza, évente egyszer készül valami összesített kimutatás, amiből kb. az derül ki, hogy a teljes közös költséget lefedték kiadásokkal.

Arányosítás alatt azt értem, hogy én pl. zárószinti lakásban vagyok, és nem szigetelt a tető, így lejön 20% + az északi fallal rendelkező szobákban is lejön -5% a radiátorokon mért fogyasztásból.

Már az is nagy ötlet volt, hogy költségmegosztót szereltek fel egy teljesen szigeteletlen társasházba... :(

Köszi a válaszodat, a részletes számításhoz ragaszkodni fogok!

2017. máj. 15. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:

" Elvégezheti az elszámolást a közös képviselő ahelyett a szakértő cég helyett, aki felszerelte őket?"


Ha így meg megszavazva akkor igen, lehetséges, bár mindenhol a cég számolja fura ez.

2017. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meglehet, a házkezelőéknek elromlott a skenerjük, vagy nem volt elég pénzük beszerezni, azért bízták meg a k.k.-t, hogy olvassa le.
2017. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ez csak egy nagy cécó, kell, hogy a t.EU-nak szolgálj.

Azért elég szerencsétlenül lett beállítva az arány. Törekedni kell, hogy a mérő és a m² aránya fordított legyen.

2017. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!