Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 33 cm-s hasított, tüzifa vagy...

33 cm-s hasított, tüzifa vagy 2 m-es hasábok?

Figyelt kérdés
Kedves hozzászólók! A véleményeteket szeretném kérni, mert tüzifa vásárlás előtt állok. Van két opció : 33cm-es, hasított tüzifa 1 m3- kalodában (20.000 Ft) vagy 2 m-s hasábok, melyeknek ára erdei köbméterbe van megadva (24 .000 Ft.Melyik éri meg jobbban? Melyiknek, mi a hátránya? Léci a 2 méteresnél a fűrészelés, hasítás benzin és időszükségletét is adjátok meg!
2017. máj. 21. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egy metrikus m³ fa ~0,59 erdei m³ felel meg. Ebből következik, hogy a kalodás fa erdei m³-re vetített ára: ~33900 Ft.

Tehát a 24'000Ft-ért a kétméteres rönk jobb vétel.

Mennyi fa kell egy télre? 5m³ vagy 10?

Akkor 50-100'000 Ft-al jobban jársz az erdeiben mértel.


A kalodást csak behordod a helyére. Esetleg ha van benn vastagabb az elhasítod. Ez nem jellemző mert leginkább olcsó ágfaból készítik. Ennek nagyobb a kéreg aránya, mint a rönknek. Ráadásul az ágfának alacsonyabb a fűtőértéke mint a rönknek. Tehát a kalodásból több kell.

A rönköt viszont fel kell kuglizni és hasogatni.

Kell hozzá egy jó láncfűrész és egy jó fejsze. (Befektetés nélkül nincs nyereség.)

Én minden évben 6m³ gyertyánt veszek. Ezt munka után 3 délután felkuglizom és fel is hasogatom. A csalad többi tagja behordja a helyére. A felhasznált benzin és olajok nem jelentős összegek. Párezer Ft-ról van csak szó.

Régebben haverokkal egy laza föccsözős szombat alatt megvolt a feladat.

Itt nálunk van egy csapat akik géppel 24'000 Ft-ért hasítják és el is fűrészelik a 6m³ fát.

Csak érdekességként a 6 erdei m³ felhasítva, a fatárolóban majdnem 7 erdei m³-re "lazul". Ha ezt is hozzáadom akkor a kalodás fához képest nekem nem is 60, inkább közelít 100'000 forinthoz a különbség. Nem is rossz órabér, kétkezi munkáért.

2017. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én csak erdei köbben vásárolok. Most tíz erde m3 nyár és 5 erdei m3 akácot vettem 210 ezer volt. Minden más dormában drágább lett volna jóval. Nekem van hozzá.jó fűrészem és egy hasító gépem
2017. máj. 22. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak én vagyok ilyen perverz, hogy manuális erővel fűrészelek?
2017. máj. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!