Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A hőmennyiség mérő szerint 7...

A hőmennyiség mérő szerint 7 hónap alatt 4512 kwh használódott egy 40 m² -es modern jól szigetelt gáz cirkó fűtéses lakásban állandó 20-21 fok mellett. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ez árban mennyit jelent. Azt tudom, hogy a közös költségben ennek az átalánydíja benne van. Viszont tulaj szerint nekem erre rá kell fizessek és a 2 havi kauciómat is visszatartja. Honnan tudná, hogy rá kell fizessek, ha ezt elvileg forintosítani se lehet a többi lakásban lévő órán mért érték nélkül. Ha viszont ezt az áram jelenlegi árával (nappali nem kedvezményes) 37,76 Ft-al számolom ki az több mint 170 ezerre jön ki 7 hónap alatt. Szerintem ez rengeteg. De nem tudom mire számítsak a végelszámolásnál. Vagy lehetséges? Az befolyásolja az értéket, hogy közvetlen villanytűzhely mögött van az óra a falba építve plexivel elválasztva (a villanytűzhely által leadott hő miatt)?

2017. máj. 27. 20:16
 1/5 anonim válasza:
Hát, nekem a napi 21 kwh kicsit soknak tűnik, bezavarhat a tűzhely.
2017. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez lehet fontos lehet: az enyém olyan típusú ami csövön áthaladó víz hőt méri ami a radiátorba megy, tehát nem a szoba hőjét vagy radiátor hőjét. ha viszont ezt is befolyásolhatja a villanytűzhely az ciki.
2017. máj. 27. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy Én vagyok az értetlen. De mit számolunk most? A gázt vagy a villanyt? A villanynak mi köze ahhoz hogy hány fok van a lakásban?
2017. máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon zavaros ìgy. Mièrt kevered bele a villanyt? Egyszerűen keresd meg a közös kèpviselőt, az elszámolásról ő tud infòt adni. Vagy kizárólag hivatalos elszámolásra fizess, ne egy bemondásra.
2017. máj. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hőmennyiségmérő nem hőveszteséget mér, az egy felosztó rendszer alapja lehet, de nem hőveszteség.

Szóval 4512kw/h, az megközelítőleg 480m3 gázfogyasztásnak felel meg, ha 100% a hatásfok, ha kicsit régebbi kazánról beszélünk 90% hatásfokkal, akkor 530-550m3.

Az egyáltalán nem sok egy fűtési idényre vetítve, mert az alapdíjjal együtt 65000ft, ami leosztva 7 hónapra nagyságrendileg 9000ft/hó!!!!

2017. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!