Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Honnan tudom, hogy lopják az...

Timo14 kérdése:

Honnan tudom, hogy lopják az áramunkat?

Figyelt kérdés
A következő lenne a probléma! Egy 110nm2-es házba lakunk 4en. Én egész nap itthon vagyok,párom csak este jön haza. Van 2 gyerkőcünk is akik 1,5 és 3 évesek. Mindenhol ledes izzók vannak illetve A+-os hűtőnk van. Ami egész nap megy a hűtő és a 80L-es bojler. A tv ritkán a villanytűzhely napi 1,5-2 órát amég főzök 6hónap alatt 2200KW a fogyasztásunk ami 366KW/ hóra jön ki. Ma amikor lekapcsoltam a fő kapcsolót vagyis teljesen áramtalanítottam a házat minimálisan látszott,hogy így is forog az óra. Most este ismét lekapcsoltam most viszont már teljesen látszott hogy forog. Szóval gyorsabban mint reggel. A másik pedig...ha a 3 fázisból 2 le van kapcsolva akkor pedig visszafelé kezd pörögni az óra eléggé gyors tempóba. Valaki találkozott már hasonló helyzettel? A válaszokat előre is köszönöm! Ami fontos,hogy egy ikerházban lakunk!
2017. júl. 12. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha visszafele pörög, akkor ki ne hívd az elmüt, mert rádvernek egy jókora büntetést.

Nem fogják elhinni, hogy te nem tudtál róla.

2017. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Teljesen tanácstalan vagyok épp ez miatt! Csalni elvileg semmiképp nem tudnék mert ha lekapcsolok a 3 fázisból 2-t akkor meg ugye áram sincs.....
2017. júl. 12. 22:37
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
F@$zságot beszél az első! Mi közöd hozzá hogy rossz az mérő?? A zárópecsétek(plombák) sértetlenek akkor NEM BÜNTETHETNEK MEG! Fontos lenne tudni hogy mikori a mérő, mert 15év a hitelesítési ideje. A kor előrehaladtával a mérő valóban rosszul mérhet, azonban ÁLTALÁBAN KEVESEBBET mint a valós fogyasztás. Szolgáltatónak bejelent, mérő lecserél, ilyenkor átnézik az egész méretlen fővezetéket, kijavítják a hibás kötéseket. Pl. nálatok van FI-relé? Ha nincs akkor a föld felé is szivároghat áram amit ki kell fizess! De itt tök mindegy, mérőcsere.
2017. júl. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szia! Igen van FI-relé! Ha azt kapcsolom le akkor is pörög tovább a mérő. Ha pedig a 3-2 fázist kapcsolok le akkor meg visszafelé megy. A mérő pedig 2009-es. Most jelen helyzetbe meg van kérve a tartozás részletre és így fizetünk 497KW-ot ami szerintem rengeteg ahoz képest,hogy semmi nem megy egész nap!
2017. júl. 13. 08:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Onnan tudod, hogy hívj egy villanyszerelőt, és szedesd fel vele az óra utáni részt és át kell nézni a vezetékeket, mi hova megy. Ha a FI relé a teljes házat védi, akkor egyértelmű, hogy lekapcsoláskor nem pöröghet az óra. De nem tudni, hogy valójában hogyan, hová kötötték be.

Ha mindent lekapcsolsz a lakásban és mindent kihúzol a konnektorból, akkor nem foroghat az óra, max a csengőt kötik néha úgy be fixen, hogy nem tudod kikapcsolni, de ez max csak rezegteti az órát és nem látni a forgást.

2017. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Holnap jön reggel a villanyszerelő. Nincs csengőnk szóval az kizárva. Reggel már tisztábban látjuk a dolgokat és lehet majd tovább lépni az ügyben.
2017. júl. 13. 23:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi történt végül?
2017. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam még,mert nem jutottunk sehova. A villanyszerelő kb annyit csinált mint én nő létemre hozzáértés nélkül. Nem mondott semmit csak kinyitotta a szekrényt és nézte az órát. Felhívtam az Eon hibabejelentőt és elmondtam,h mi a jelenség. Jövőhéten csütörtökön megyünk be párommal ki kell tölteni egy papírt és kijönnek megnézni. Ha tévesen hívtuk ki őket és jó az óra akkor 8000ft-ba fog kerülni. De nem mondhatják,hogy jó mert ugye Fi-relé lekapcsolása után forog illetve megy visszafelé is. Közbe még valami furcsaságot vettem észre. Ha lenyomom a Fi-relét és lekapcsolom az 1-es fázist és a 2-3 felkapcsolva marad akkor olyan gyorsan kezd forogni a villanyóra mintha menne a mosógép és a villanytűzhely meg a porszívó együtt. Írok mindenképp ha voltak kint megnézni! Most már rohadtul kíváncsi vagyok mi lesz a vége ennek.
2017. júl. 15. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem voltak még kinn? Kíváncsi vagyok most már én is.
2017. aug. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Párom volt bent náluk panaszt bejelenteni,és azt mondták 15-20 napon belül jönnek ki! Mi is csak várunk még. Ami időközbe kiderült,hogy már nagyon régen le kellett volna cserélni az órát illetve,hogy ha vissza pörög akkor 100% hogy rossz. Ha kiderül,hogy ők hibáztak kapunk vissza pénzt is. Ha voltak kint és kiderül valami le fogom írni mindenképp.
2017. aug. 6. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!