Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egyedi hőmennyiségmérős lakás...

Egyedi hőmennyiségmérős lakás 4. emeleti bérlőként, ha nyitva van bukóra az ablakom fűtési szezonban, azzal én LEHŰTÖM az alsó szomszédom lakását?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Légyszíves segítsetek mert ez a nő totálisan rám szállt!Tavaly októberben költöztem be a kislányommal ebbe az albérletbe.Nehéz időszakon vagyok túl!

Egy 4 emeletes háztömb középső lakását bérlem.

A fennt említett helyiség a konyhám,ahol NINCS IS FÜTŐTEST mert olyan meleg van,hogy a csövek befűtik a helységet,ugyanígy van a fürdőben is.A két szobában van a radiátor és azokon a hőmennyiségmérő!

Szóval van ez a "hölgy",aki többszőr szólt nekem,írt a tulajnak,pár napja is leordította a fejem ,hogy én azzal a konyhai ablak nyitvahagyással lehűtöttem az ő lakását 20°C-ra ..-ez eddig 23°C volt,most már kevesebb-!

Ordítva mondta,hogy kifizetteti velem a különbséget!

Én tudom,hogy nem igaz az állítása!De,hogy bízonyítsam be!

Ti mit tennétek?


2017. júl. 21. 09:39
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem neked kell bizonyítanod, hanem neki! De neked jogod van egész nap nyitva hagyni az ablakaidat, nemhogy bukóra; ami egyébként is képtelen lenne lehűteni a szomszéd lakását.
2017. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyár van. Akkor a nő logikáját követve: mivel 23 fokról 20 fokra hűlt a lakása, akkor fizessen ő neked, mert olyan, mintha klímát használna.

Egyébként meg tök értelmetlen az egész történet.

2017. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Beszélj a tulajjal, neki mi a véleménye erről az agyament feltételezésről. Normális ember ilyesmi feltételezést kiröhög.
2017. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Természetesen a lehűtés a fűtési szezonra vonatkozik,de mindig ha találkozunk nekem esik ezmiatt!

Legútóbb azzal "fenyegetett" ,hogy kifizetteti velem a fűtés számláját!

A tulaj nekem ad igazat!Szólt nekem már,hogy ez a hölgy minden albérlőbe beleveszett!

Ordítva közölte,hogy nem tudok alkalmazkodni a házirendhez!

Én konfliktus kerülő ember vagyok,de kezd elegem lenni ebből a helyzetből!

Ráadásul a többi lakó előtt is rossz színben tüntet fel!

2017. júl. 21. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj is normális. Innentől ignoráld a kedves szomszédot. Gondolom, a többi lakó tisztában van a nő szellemi képességeivel. Hagyjad, fenyegetőzzön. Annál tovább úgysem megy.

Nincs az a hivatal, amelyik ilyesmivel foglalkozna.

2017. júl. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló is írta, lehet "ignorálni" a kedves szomszédot, de ez hosszú távon nem kifizetődő. Ezzel csak adod alá a lovat, egyre bátrabb és erőszakosabb lesz.

Előbb-utóbb fel kell venned a kesztyűt, és helyre kell tenned. Fontos, hogy tanúk előtt tedd (jogszerűen, határozottan, akár emelt hangon), hogy később ezt se tudja másképp előadni, mint ahogy az valójában történt.

Szedd össze a gondolataidat, érveidet, oltsd le. Hülyeségbe ne menj bele, próbáld a helyzetet uralni, akár otthoni gyakorlással, készülj előre az érvekkel.

2017. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd neki azt, hogy ha nem hagyja abba, zaklatásért és rágalmazásért feljelented a rendőrségen.


Megj.: ha a tulaj helyében lennék, megkeresném a nőt és elmondanám neki, hogy ha megint elüldözi a bérlőmet, akkor én fogom vele kifizettetni azt az anyagi kárt, amit azzal okoz nekem, hogy üresen áll lakásom.

2017. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.

Megnyugodtam kicsit!

Nem vagyok "félős" típús és anyaoroszlànként tudok küzdeni ,hogy biztos otthont és megélhetést teremtsek a gyermekemnek!

Nagyon jó ez a kis lakás: jó helyen van,a tulaj egy angyal,megfizethető és otthonos!

Hosszú távra tervezem az itt lakást,(lányom most kezdi a középiskolai tanulmányait!)!

De a legutóbbi vitánknak fültanúja volt sajnos,mert természetesen a lépcsőházba kell belémvesznie!

Próbáltam érvekkel,szép szóval,...mondtam neki azt is,hogy adja írásba!

Természetesen nem történt semmi!

És tényleg az a vicc-ezt nem is akartam leírni,de most mégis megteszem-,hogy ilyenek miatt szidott még,hogy pl.: éjjel járunk wc.-re,vegyek szőnyegeket,és EGYSZER mikor elutaztunk hosszú hétvégére,kinnt maradt a szemetünk az ajtó előtt!

Ezt mondjuk restellem és természetesen elnézést kértem!!!

De NINCS BOCSÁNAT!...

Én még embert...-NŐT-,nem láttam ilyen rosszindúlatúnak!

Egyedül él...65 éves és rheumás beteg...

Amúgy jól tartja magát,dekoratív nő!


Egyébként az a legjobb valóban,ha legközelebb határidőt szabok ki neki,hogy írásba szeretném ha benyújtaná a panaszát!

2017. júl. 21. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!