Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megérné ezzel a hősugárzóval...

Megérné ezzel a hősugárzóval fűtenem?

Figyelt kérdés

[link]



Egy 2.5m X 2m -es kis szoba fűtésére használnám télen.

18°C-20°C -ot kellene tartania.


Mennyibe kerülne 1 havi fűtés ezzel ha 18°C-ra állítanám be és kint -10°C van?

Ha nem lehet kiszámolni pontosan, akkor egy erős becslés is elég.


Köszönöm.



2017. szept. 14. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt nem a szoba alapterülete, hanem a falak és nyílászárók kültér felé mutatott eredő termikus ellenállása (Rth [°C/W]) szabja meg, amit sajna nem fogsz tudni ránézésre megmondani. De általánosságban elmondható, hogy a hősugárzóval történő fűtés az egyik legdrágább.
2017. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Amellett, hogy baromi drága, még a hőérzeted sem lesz kielégítő, mert keveri a levegőt.
2017. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szóval ha ez egyáltalán nem éri meg, de valamilyen fűtés még is kellene, akkor mit használjak?


Olajradiátort esetleg? Szieszta? Nyílt lángút nem akarok.

Falak kívülről szigeteltek.

2017. szept. 14. 17:26
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Csinálj egy rakétakályhát.
2017. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a hőérzet? Nekem teljesen jó a hőérzetem hősugárzóval, igaz, jól szigetelt a ház, így a falak sem hidegek, az ablak is tökéletesen zár...


Nem lehet megmondani. Tényleg nem. Az én házam most nyolcadannyi fűtéssel sokkal melegebb, mint régen (amikor még kicsit kisebb is volt), ennyit ér a durván feljavult szigetelés. S ez egy ház külső falakkal, míg nálad a csuda tudja, hogy a kis szoba mivel határos. Sok külső fal van vagy körbe van fűtve vagy mi van?


A -10 is elég durva, ott már a saját házam adatait ismerve is extrapolálnom s tippelnem kell... De kb. annyiba kerülne nekem egy ilyen hónap, mint egy komplett enyhe tél. Egy pocsék szigetelésű kis szobának pedig minimum tízszer annyi kellene. A te szobád pici, de ismeretlen tényezők vannak. 50 ezerből szerintem kijöhet egy ilyen hónap, de ez rosszul szigetelt, máshonnan hőt nemigen kapó helyre vonatkozik és ugye, becslés.

S van az a szigetelés, hogy lakottan nem kell fűteni, de ez már nem passzívház szint, hanem sokkal jobb, azt hiszem. De nem vagyok benne biztos, ez nagyon pici szoba s itt már rengeteget számít a hulladékhő, ha a szigetelés kiváló s a hőtároló tömeg is nagy. De azért a -10 Celsius brutális...

Fagyban laktam már 8 fokban fűtés nélkül vályogházban, bár nem nagyon tartósan. Folyamatosan voltam én és a gép, ketten kb. negyedwattosak voltunk (bár csak én mentem 24 órában), a delta 10 Celsius (a fenti esetben 28, majdnem háromszor akkora), a szoba nem nagyon kicsi, de ezek jobbára lineáris dolgok, lehet velük számolni...


Nem lehet megbecsülni, tényleg.

2017. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Én nem mondom,. hopgy nem éri meg. Nem tudhatom, megéri-e.


Én a szabadon álló házamat fűtöm így, nekem megéri, nem drága, kényelmes meg minden.

Sokkal drágább, mint a gáz és kb. minden, de az igen jól szigetelt házamnál akkor se sok, más opcióm pedig nincs is, csak a villany s kis költségű villanyfűtésnél nagy a megtérülési idő (ha nincsen eleve kiépítve más) s behozhat egy csomó negatívumot.

De egy megfelelő klímával jobb lenne, a hősugárzó csak 100%-os hatékonyságú, egy klíma általában sokkal jobb.

2017. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Nincs az villanyfűtés ami gazdaságosnak mondható.

A hősugárzót egy pillanatra sem lehet felügyelet nélkül hagyni .Ha már dönteni kell villanyban,akkor az olaj radiátor a legmegbízhatóbb .

2017. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Most csak hasból böktem egy klímát, ami fűteni is tud, és részletre is adják:

[link]

-15°C kűlső hőmérsékletnél még működik, és az adatlapja szerint egy átlagos fűtési idényben a hatékonysága (SCOP) 4. Tehát 4 kWh fűtési energiához 1 kWh elektromos energiát használ fel. Tehát négyszer olcsóbb az üzemeltetése, mint a hősugárzódé. Cserébe jóval drágább. De cserébe nyáron meg hűthetsz is vele. 😉

2017. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok értelmes választ.

Mentek a zöld kezek.

2017. szept. 14. 20:46
 10/14 A kérdező kommentje:

A rakétakályha amúgy egy kicsit túlzás lenne ide, de elég jónak néz ki.


A házban amúgy van gázkonvektoros fűtés, illetve a ház közepén van egy kemence amiben lehet fával fűteni.

Így a folyosóról jönne a szobába némi meleg levegő.

Ezt akartam valami ár/érték arányban megfelelő és nem túl drága eszközzel kisegíteni.


(Mivel ez a kis szoba csak utólag lett hozzáépítve és eredetileg gyümölcstároló lett volna nem pedig szoba, nem lett fűtés megoldva.

De teljesen szigetelt.

2017. szept. 14. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!