Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Úgy néz ki, meghibásodott a...

Úgy néz ki, meghibásodott a gázbojler. Lehet köze a többletfogyasztshoz? Tényleg elmehetett 2 hónap alatt majd' 500m3 gáz?

Figyelt kérdés

Június 30-án voltak leolvasni az órát. Akkor 11.934 lett rögzítve. Tegnap este elfogyott a melegvíz. Hívtam a szerelőt, holnap jön ki, de a telefonban azt mondta, hogy valószínűleg valamilyen érzékelő lesz, mert őrláng van, de nem gyújt be.

Ma délután kaptam a szolgáltatótól elszámoló számlát, hogy július 1-től mostanáig elhasználtam 480 m3 gázt. Leellenőriztem az órát, és valóban 12.414-en áll.

Éves szinten 3000 m3 szoktunk elhasználni. Gázfűtés, gázbojler és a főzés is vezetékes gázról megy. A fűtést még el sem indítottuk!

Lehetséges, hogy a meghibásodott bojler okozza a túlfogyasztást?

Köszönöm a segítséget!



2017. szept. 18. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a nyári hónapokban (havonta - 2 fő - főzés+bojler) csak 20 - 25 m3-t használunk. Januárba volt a legtöbb:454 m3.(rásegítés nélkül gázzal fűtünk). Valami problémátok biztosan van, de, hogy a bojler ennyit fogyasszon azt nem tudom elképzelni. Szivárgás nincs? Gáz szagot nem éreztek? Szerintem sürgősen hívjatok szakembert!
2017. szept. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hétfő este lekapcsoltuk a bojlert, hogy még az őrláng se égjen. Eddig ment az óra, azóta alig van fogyasztás. Gázszag nincs se az óránál, se a kazánnál, bojlernél. Szakembert hívtunk. Többet is. Az egyik a hétre ígérte, de nem ért még ki. A többi novemberre, januárra s februárra adott időpontot. Azt mondják, most, hogy sorra indítják el a kazánokat, annyi bejelentés van meghibásodások miatt, hogy nem győzik. Úgyhogy mostmár 1 hete melegvíz nélkül vagyunk egy 1 éves és egy 3 éves gyerekkel. :(
2017. szept. 23. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!