Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez a fűtés költség reális lehet?

Ez a fűtés költség reális lehet?

Figyelt kérdés

Egy kinézett házban, azaz az egész faluban nincs vezetékes gáz.

Mindenki vagy fával vagy PB-re kötött fűtést használ.

Amit mi kinéztünk PB-s konvektorok vannak, az eladó nagyon rendes így nem tudom kételkedjek e a szavában mikor is azt állította, hogy kettejüknek (igaz idősek nem hiszem, hogy sokat fűtöttek) évi 5-600kg PB fogyott (200-300e között van)a főzéssel együtt.

Ezt egy 80 m2-es házra nem sokallom. Vályog, 60 cm-es falak kivülről 5 cm-es szigetelés, hőszigetelt ablakok és 2,4m-es belmagasság.


Tapasztalatok szerint reális?


2017. szept. 19. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

A konvektor sokat fogyaszt...

Én azt a 300ezer soknak találom....habár fogalmam sincs a pb áráról.

Nekünk 140m2 a ház, fele normál másik fele nagy belmagasság, fele műanyag ablak a másik fele ahol a belmagasság is nagy ott ilyen régi nagy polgári ablakok vannak,szigetelés nincs a házon. Kombi gázkazán van, tehát a meleg víz is(5 főre) gáz + a tűzhely is(de amikor csak a tűzhely volt gáz ilyen havi 3-4m3 ment el szóval sok vizet az nem zavar). A havi 25000ft átalányra még 9000ft-ot fizettünk rá.

2017. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kissé sokallom én is.

A 200 még jólenne, a 300 sok.

Szüleim ~90 nm-es nagy belmagasságú házában ment el télen 30.000 Ft.

Igaz, a melegvíz ott bojler.

2017. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100 m2 ház havi 11 ezer altalany ,főzés fürdés és fűtés. Szigetelés nincs .
2017. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) én meg ezt sem sokallom mert családban szigetelt házban kemény télen elmegy 18-20m3 fa, enyhe télen is 10.

Nálunk egy M3 fa 20-25e szállítás nélkül, így egyenlőre maradna a PB konvektor. Köszi :)

2017. szept. 19. 12:44
 5/11 A kérdező kommentje:

utólag volt olyan válaszoló aki konvektoros fűtésre írta az értékeket?

Szülői házban lakunk most, 2 konvektor működik egy külön lakrészen ami télen megeszik 30-40et egy hónapban (csak a 2 szoba) igaz itt borzalmas a szigetelés.

De abban a házban 3-4 konvektor menne az egész házban

2017. szept. 19. 13:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mi konvektorosan vettük a házat (nem lakták és 0 fűtéssel nem lehetett eladni,így a konvektor jött nekik ötletlen...8 db konvektor volt a házba)

A nappaliba beraktunk egy kályhát,az fűtötte a nappalit,fürdőt konyhát és a szobák előterébe is kellemes időt csinált. Az egyik hálóba becuccoltunk akkor még hárman és ott ment a konvektor, a többi szobát lezártuk. Így nem volt vészes a gáz számlánk :D kijött a tavasz összes konvektor le ,radiátorok fel. Persze a kályha az maradt a nappaliba,mert áramszünet stb meg most a gázt nem kapcsoltam be még,de az összes belső ajtót kinyitva ég a kályhába a tűz :)

Ha olyan a ház és van jó helyen is kémény akkor egy cserépkályha a központi helyen tuti szupi,csak sajna nem olcsó...de a gáz számla se,de addig akár 1 kályha is jobb ,de az tényleg száraz fa a legjobb

2017. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne konkrétabb igényünk a háznál totál költözhető nagyon szépen megvan minden csinálva, de mi ugye szeretjük a nyitott fényes tereket így egybenyitunk egy szobát a konyhával, és ott sajnos ahol a nappali lesz az a kémény amire most konvektor van kötve pont az átjáró előtt van 1,5 m-rel, ami kályhának nem lenne szerencsés.


Mindenképp rá szánjuk az összeget amivel a legjobbat ki lehet hozni, még szóba jött a padlófűtés is de akkora az ellentét jó-rossz oldalról, hogy nem tudjuk megérné e :)


Köszönöm amúgy a válaszokat.

2017. szept. 19. 14:03
 8/11 anonim ***** válasza:

A PB tartályok feltöltése nem olcsó, egy nagy átverés, hogy olcsóbb.

Igen, könnyen kijöhet akár évi 300-ra is (25/hó).


"Egy kinézett házban, azaz az egész faluban nincs vezetékes gáz."


Ez elég érdekes hogy a 21.sz-ba van még olyan település Mo.-n ahol nincs földgáz vezeték.

2017. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Zala megye, a 7es fő út mellett. én is meglepődtem de sajnos kis falu.

Nekünk ez a lényeg, sehol senki egy utca végén gyönyörű fás környezetben. Nem vagyok zajos típus :D

2017. szept. 19. 14:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,erre (Zala) én is tudok 1-2 helyet ahol abszolút nincs vezetékes gáz.
2017. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!