Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A Galagonya fa fűtésre alkalma...

A Galagonya fa fűtésre alkalmas? Jó a fűtőértéke?

Figyelt kérdés
Tudom, vegyek kemény fát... Stb.a kérdésre szeretnék választ kapni. Köszi

2017. szept. 27. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Hát persze! Őszi éjjel izzik a galagonya, izzik a galagonya!
2017. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A különböző fa fajták fűtőértékének kicsi a szórása. Viszont van amelyiknek jó parazsa van, másiknak kevésbé, egyik gyorsabban, másik lasabban ég el. A lényeg inkább, hogy 1-2 éves szárítású legyen, mert így érvényesül a megadott fűtőérték. E nélkül akár 50%-al is rosszabb lehet, nem beszélve a sok koromról.
2017. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értelek, de ezt nem kérdeztem
2017. szept. 27. 10:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár sosem használtam, de állítólag az egyik legjobb tüzifa. Lassan ég, magas a fűtőértéke, kevés a füstje, alig van utána hamu.
2017. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. szept. 27. 13:25
 6/13 anonim ***** válasza:
Az előzőt csak megerősíteni tudom, az egyik legjobb tüzifa a galagonya. Csak az a baj, hogy ritkán lehet beszerezni.
2017. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
Pedig pont hogy azt kérdezted, amire 2-es nagyon helyesen válaszolt. A különböző fáknak valóban közel azonos a fűtőértéke. Csak a fűzfából pl sokkal több megy egy kg-ba, mit mondjuk az akácból. A különbséget azért véljük felfedezni mégis, mert míg az egyik jól tartja a parazsát, a másik csak ellobban. Ettől függetlenül a fűtőértéket sokkal inkább a fa nedvességtartalma befolyásolja.
2017. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez meg megint nem ide tartozik
2017. szept. 29. 14:21
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

"Ez meg megint nem ide tartozik"


Lefogadom, hogy nőnemű vagy.

2017. szept. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. A másik válaszolónak igaza van egyébként. A különböző fafajták fűtőértéke közel azonos, nagyjából 2-3%-on belüli spektrumon mérhető a különbség. A döntő különbséget a nedvességtartalom adja, illetve az égés intenzitása. A puha fák gyorsan ellobbannak magas hőmérskletet adnak le rövid idő alatt,míg a keményebb fajták lassabban égnek el, és lassabban adnak le, kisebb hőt adott időegység alatt. A végeredmény nagyjából ugyanaz, de! A gyoran égő fajták esetében a kéményen jelentős hasznosítatlan hő távozik, a lassabban égő fajtáknál kevesebb az ilyen jellegű hőveszteség, hiszen a kazánnak van ideje a lehető legtöbb hőt hasznosítani.
2017. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!