Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan hajtja be a vízművek a...

Hogyan hajtja be a vízművek a tartozást?

Figyelt kérdés

Idáig én abban a hiszemben voltam, hogyha valakinek számla tartozása van, akkor fizetési felszólítások után a közjegyzőtől kapsz egy levelet amire 15 napon belül kell válaszolnod, ha nem ismered el a számla jogosságát akkor azt válaszolod és akkor bíróságon kell bizonyítanod, hogy miért nem tartod jogosnak a számlát.


De most beszéltem egy ismerősömmel aki meg valami olyasmit mondott, hogy a közüzemi számlatartozást most már a NAV hajtja be adóként.


Ez igaz?


Az igaz lehet, hogyha állami tulajdonban lévő szolgáltatónak tartozol akkor a szolgáltatónak nem kell téged perelnie az összegért hanem a NAV a saját módszereivel behajtja?



2017. nov. 8. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, idáig még soha nem hagytam fajulni a dolgokat, pedig volt nem is egyszer, hogy mi is meg voltunk szorulva.

Gondolom azon már túl vagy, hogy lekapcsolták a vizet, mert az az első lépés és az igazán nagy probléma.

2017. nov. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hulladékszállításnál – jogszabályi előírás alapján – a NAV a behajtó.

A hulladékszállítás kötelező jelleggel igénybe veendő közszolgáltatás (2012. évi CLXXXV. törvény a hulladékról 2. § 27.); díjtartozás esetén felszólítást küldenek, ennek eredménytelensége esetén a díjhátralék adók módjára történő behajtását a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (a továbbiakban: NAV) kezdeményezik. (fenti törvény 52. §).


A vízszolgáltatás nem ilyen. Önkéntes, polgárjogi szerződés alapján jön létre, és a tartozáskövetelés is annak megfelelően történik. Nem is kötelező igénybe venni. A falunkban is vannak néhányan, akik csak házi „vízművet” használnak; akkor vált számomra ismertté, mikor szennyvízberuházás kapcsán falugyűlésen téma volt.

Fizetési emlékeztetőt, majd fizetési felszólítást küldenek. Ahogy leírtad, ilyenkor kerülhet bíróság elé az ügy.

Ha nem történik jogszerű kifogásolás és megfizetés sem, akkor ismételt felszólítást küldenek, amiben közlik, hogy nem teljesítés esetén vízkorlátozást vezetnek be, és ha az ÁNTSZ nem kifogásolja, akkor felfüggesztik a szolgáltatást. Ha a tartozó ezután sem fizet, akkor követeléskezelőnek adják át a tartozást.

A vízszolgáltatónak nincs jogalapja adók módjára történő végrehajtást kérni a NAV-tól.

2017. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1-es válaszoló: a víz még nincs elzárva, azért, gondolom azért, mert amúgy sincs ott most semmi fogyasztás, (ez egy hétvégi telek).


#2-es válaszoló: Nagyon köszönöm a hasznos információkat, a helyzet az, hogy figyelmetlenségből rossz szolgáltató nevet írtam, nem a vízművek (még nem!) hanem az FTSZV (a szippantó díjat kezelő cég) ami a Fővárosi Vízművek leányvállalatáról volt szó, tehát rájuk is értendő az, amit a vízművekről írtál? (A vízszámlán a szippantó díj kétszerese a vízszámlának)


És amit még nem értek az az, hogy ez a két állítás szerintem ellentmond egymásnak:


"Fizetési emlékeztetőt, majd fizetési felszólítást küldenek. Ahogy leírtad, ilyenkor kerülhet bíróság elé az ügy."


"Ha a tartozó ezután sem fizet, akkor követeléskezelőnek adják át a tartozást."


Vagy pedig ezek az események egymás után értendők?:


1. fizetési felszólítás

2. követeléskezelő által történő fizetési felszólítás

3. szolgáltató kezdeményezésre közjegyzőtől fizetési felszólítás

4. fogyasztó egyet nem értése esetén a szolgáltó perel?

2017. nov. 8. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!