Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » FÉG kazán (régi) mennyire...

FÉG kazán (régi) mennyire hatékony? Akinek ilyen van mennyire elégedett vele?

Figyelt kérdés
2017. nov. 11. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kazánt nem tudom, de a 30-40 éves FÉG cirkómra minden gázos, akit eddig megkérdeztem, azt mondta, hogy ha nincs baja, ne bántsam, mert csak a legmodernebb, rettentő drága berendezések tudnak egy kicsivel jobb hatásfokot, a szimpla újak csak ugyanezt.

Az tény, hogy másokhoz képest nagyon alacsony a fűtési költségem, ez szerintem a (szigeteletlen) szilikátfalon kívül a cirkó érdeme.

2017. nov. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

FÉG volt, kb. 30 éves, idén cseréltük le kondenzációsra, mert már csak arra lehetett.

Az biztos, hogy strapabíró, de hogy nem energiatakarékos, az tuti. Állandóan ég a láng, ráadásul folyton ki-be kapcsol, mert nem tartja a hőt.

Már most látom, hogy fogyasztásban a mostani sokkal jobb és halkabb is. Persze drágább, de összehasonlíthatatlan a különbség.

2017. nov. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van! "Összehasonlíthatatlan a különbség."

Csak éppen a FÉG javára!

Az igaz, hogy a gyújtóláng "elpazarol" akár 100Ft-nyi gázt is egy hónapban.

Viszont szinte az életben nem megy tönkre. Nálam a kb.30 évnyi használat alatt a tisztításon kívül mindössze kétszer kellett bimetált cserélnem kb. ezer Ft/db értékben.

Míg a szomszéd igen modern kazánjának csak az évi kötelező karbantartása volt 30ezer Ft/év volt.

De csak addig amíg 5 év után tönkre ment.

Természetesen addigra már ugyanolyant nem tudott venni, így jött az új engedélyeztetés/tervezés a Gázműveknél, és természetesen a kéményseprők is másik kéménybélelést írtak elő.

Már nem emlékszem, hogy mennyi volt a végösszeg nála, de valami millió körüli összegre emlékszem.

Ráadásul 2018. januártól a kötelező kéményseprés megszűntével, a kazánok kötelező ellenőrzését majd a regisztrált gázszerelő szakik végzik, előreláthatóan 30-50ezer Ft-nyi munkadíjért évente.

Úgy, hogy én jól megleszek a "korszerűtlen" FÉG 40-esemmel a következő évtizedekben.

2017. nov. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

* Természetesen csak a modern kazánoknál lesz a kötelező évenkénti drága ellenőrzése.

A FÉG-et nem jönnek majd ellenőrizni.

2017. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Szüleim most 32 éves FÉG kazánjára összesen nem költöttek annyit -átvizsgálásokkal együtt- mint én az 5 éves vaillantomra, ami most is szar, a márkaszervizes szerelő meg 3 hete baszik kijönni, csak ígérget...., iagz valamivel kevesebbet fogyaszt mint a FÉG :-(
2017. nov. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van! A FÉG, az egy örök darab, és túl fogja élni az összes "korszerű" készüléket.
2017. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szó se róla, nagyon jó a FÉG, de a 30 évvel ezelőtti gázárakhoz lett tervezve. Egyetlen baja van, nem energia hatékony.
2017. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kazánnak csak kis részben van köze a fűtési költséghez. A modern kazánok is csak optimális esetben hozzák azt amit papíron állítanak róluk. A hőátadás is fontosabb a kazánnál. Ja meg a szokások miatt.

is lehet magasabb, alacsonyabb a számla.

2017. nov. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!