Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2 hónap alatt 800 m3 gaz...

2 hónap alatt 800 m3 gaz fogyott elegy 60 nm2-es házban előtte olyan 100-130 m3 ment el télen, most meg az se volt. A kérdés, volt már vkinek úgy?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni ha az ora rossz/fogyasztók leellenőrizve mennyit kell fizetni ha rossz az ora? Az ügyfelszolin bunkó volt nem adtak felvilágosítást

2018. jan. 17. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd ki a szolgáltató online hibabejeletőjét, hogy kijöjjön az ember a gázóráért és bevizsgálják a központban. Ha tényleg hiba van és a korábbi évek óraállásai és fogyasztási adatai téged igazolnak, akkor lehet egyezkedni a szolgáltatóval, hogy méltányosságból mennyit engednek el. Nem lesz könnyű meccs.
2018. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Az elmúlt télen a legtöbb amit fizettem 14ezer volt egy hónapra. Nyáron kicseréltam az összes elavult nyílászárót háromrétegű müanyagra. Mármost a januárban 16ezret fizettem. Azt is észrevettem,hogy sokszor egy örökkévalóságig tartott felforralni 7dl vizet virslifőzéshez a gázon. A kombi cirkón sokszor alig éri el a langyos hőfokot is a használati melegvíz, néha napján meg tűz forró tud csinálni. Az órád tök jó, csak a levegőért fizetsz te is aminek nagyon szar a fűtőértéke.
2018. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kovpet ***** válasza:
Ezt az nm2-t honnan veszitek?
2018. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. A fogyasztásmérő óra meghibásodását a szolgáltatónál kell jelezni.

2. Valamely berendezéssel is lehet probléma.

3. fogyasztói szokásváltozás, például gázzal működő meleg-vizet előállító berendezés esetén zuhany helyett a kádat használjátok, sokan és sűrűn, vagy folyamatosan gáztűzhelyen kellett főzni egy lakodalomnak, vagy nyitott ablaknál szeretsz mostanában aludni stb.


Amennyiben a 800 m3 fogyasztás november 15 - január 15 között történt, és csak fűtésre használod a gázt, tehát meleg-vízre és főzésre nem! Akkor az éve fogyasztásod 2017 október 15 - 2018 április 15-ig kb.: 2300 m3 lesz. Ez éves átalánydíjjal számolva: 192 m3 / hónap.


A jelen tél eddigi mérlege alapján Budapesten kb. 15% gyengébb volt mint a tavai. Ennek megfelelően ha 130 m3 egy átlagfogyasztási maximum, akkor most 113 m3 fogyasztást kellene mérned. Ez közel 50%-os eltérés. Lehet, hogy a fent megjelölt három pontból nem csak egy valósul meg.

2018. jan. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!