Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikor váltak elérhetővé a LED...

Mikor váltak elérhetővé a LED égők?

Figyelt kérdés

Mindig nagy vesszőparipám volt az energiatakarékosság, és örültem, mint majom a farkának, amikor a LED égők hozzáférhetővé lettek. Vettem is párat ízibe. Most égett ki a nappaliban, s ez nagy csalódás nekem. Ha emlékezetem nem csal, talán ha másfél év telt el azóta. Az a közel 10 € pedig nem túl kedvező befektetésnek látszik. :-))

Philips típusú égő volt egyébként nem akartam valami noname vacakkal kezdeni.

A lényeg, hogy nem emlékszem, mikortól vált általánossá a LED égő?


2018. febr. 10. 18:22
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Szerintem kb 3-4 éve vannak már LED-izzók. Viszont még ha folyamatosan világított volna, az akkor is csak 30 000 óra körül van, messze van még attól az 50 000-től, amit a LED-nek jósolnak.
2018. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

A LED dióda maga elmegy százezer órát is némi fényerő-csökkenéssel, csak épp a többi alkatrész, főképp a kondik, kiváltképp az elkók ennek csak a töredékét tudják, főleg ha körülötte minden melegszik, ahogy a LED izzóknál szokott lenni az alulméretezett alkatrészek miatt.

Garantáltan egyik sem fog elmenni 50.000 órát, és garanciát sem vállalnak rá, csak 1-3 évet. Nagy kamu az egész, de tényleg kevesebbet fogyaszt.

2018. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbi 3-4 évben fejlődtek olyan szintre, hogy jobb alternatívák, mint a kompakt fénycsövek. Azt nehéz megválaszolni, hogy mikor váltak általánossá, ez egy folyamat, fokozatosan növekszik a világítástechnikában a LED-ek részaránya a fénycsövek, kompakt fénycsövek rovására. De szerintem még a lakossági felhasználók nagy arányban használnak kompakt fénycsöveket, úgyhogy még nem lett egyeduralkodó a LED.

Ha veszel egy LED égőt, és ráírják, hogy pl. 15000 óra az élettartama, az nem azt jelenti, hogy 15000 óráig világítani is fog. Általában azt jelenti, hogy az égők felének 70%-alá esik a fényereje 15000 óra után, a másik felének a fénye 70% felett lesz. Ez a 70% alatti érték lehet 60% is, és az is lehet, hogy teljesen kialszik. Általában a meghajtóegység alkatrészei hibásodnak meg, és teljesen kialszik az égő. Vagyis kifoghatsz egy 2000 órásat, de egy 20000 órásat is ugyanannál a típusnál.

1-es és 2-es, látom otthon vagytok a témában, leírnátok, hogy mégis mi izzik a LED-es égőkben? A kérdező sem izzót írt...

2018. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!