Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 0.42 Kw max teljesítményű...

0.42 Kw max teljesítményű fogyasztó mennyire dobhatja megy a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
Párátlanítóról van szó. És csak 2 adat van megadva. Max teljesítmény 0.42 kw. A másik adat pedig 1.9 Amper. Napi 15-20 órát üzelem a páratartalom tartása érdekében. Létezhet, hogy ez éves szintenkb 120ezer Ft lenne? :/
2018. febr. 16. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

napi 20óra. évi 365 napon. Az 7300 üzemóra.

0,42kw a teljesítmény, tehát 1 óra alatt ennyit fogyaszt.

0,42kw * 7300 = 3066 kw fogyasztás 1 évben.

Felénk 1 kw kb 37 Ft, szóval igen, az majdnem 115ezer forint 1 évben.

2018. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kiszámolhatod, hogy ha folyamatosan a max. teljesítménnyel üzemel, akkor 100 ezer fölött van, igen (nem tudom pontosan, hogy mennyi az áram s hogy az ország különféle részein van-e különbség, de az eltérés nem lehet nagy).

Mivel a párátlanító folyamatosan megy, ha úgy van beállítva s szükség van rá, nem kapcsolgat, mint sok más eszköz, ezért sokkal kisebb fogyasztásra nem is számítanék.


Nekem is van párátlanítóm, az mintha valamivel kevesebbet fogyasztana, egyszer szerintem lemértük, tudom, hogy nem kevés, nyáron nem is használjuk, mert pokol lesz a szobában tőle, télen legalább egy hangos kis fűtőtestként üzemel, úgyis villannyal fűtünk.


Szerencsére nem hinném, hogy életszerű lenne, hogy szinte egész nap mennie kelljen egy ilyen eszköznek. Nekünk a sok házba zárt vizes betonnál szükség volt rá, de hamar kiszáradt s azóta csak alkalomszerűen használjuk.

2018. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs valaki ismerős,aki adna kölcsön egy fogyasztásmérőt egy napra?

A másik...mi is használunk,pár éve vettük a Lidl-ben,DE!!! Van egy síma,pár száz forintos páratartalom mérőnk,és csak ha 55~60%fölé megy,akkor használjuk.

Mi az,mosoda,hogy 20 órát is kell,hogy menjen?

Nekünk két szoba közé,az ajtóba van téve,éjszaka ha megy 8~10órát,az bőven elég. a 2 szoba majd 45m2. Az s jó,ha nagyon alacsony a páratartalom,sőt...

Valamint ne egész évet számolj,tavasztől őszig szinte nem is kell.

2018. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jav.: az SE jó,ha....
2018. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
420W-os páramentesítő? Annál egy klímával is olcsóbban lehet megúszni.
2018. febr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 es,melyik szolgáltató ad ilyen olcsón áramot ?
2018. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Off.

Nálunk-Szeged-is ennyi. Ma kaptam a számlát.

220kwh volt a fogyasztásunk ---> 8287ft a fizetendő,ezt ha visszaosztom,->37.6681818...ft.

2018. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os! Mindegyik!
2018. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!