Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti hogyan spóroltok? A háztart...

Ti hogyan spóroltok? A háztartásban, főzéssel, vízzel, villannyal?

Figyelt kérdés
Ügyes háziasszonyok, anyukák okos praktikáit szeretném ha leírnátok ti mi mindenen tudtok jól beváltan spórolni?

2018. febr. 16. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Havonta egyszer van nagy bevásárlás - a tartós termékekböl meg háztartási dolgokból. Hetente egyszer van még egy kisebb boltbamenés a friss élelmiszerek miatt.

Amit lehet, nagyobb tételben veszek - ha van, akkor akciósan - és adagokban lefagyasztom, így minyig van otthon tartalék illetve jóval olcsóbbra jön ki.


Viszont sosem vásárlok "spontán", csak azt veszem, ami a bevásárlólistán van!


Otthon folyamtosan írom a listát, amikr valami elfogy vagy észreveszem, hogy a következö vásárlásig nem sok marad, azt azonnal felírom, mert késöbb nem fog éppen az eszembe jutni, ami fontos. A listára a családtagok is felírhatják a lényeges vennivalókat, mert nem feltétlen veszen észre, ha a páromnak pl. a dezodora fogyófélben van, stb.


Fözéskor majdnem mindenböl két-háromszoros mennyiséget fözök és egy-egy adagot lefagyasztok. Ezzel sok energiát és idöt spórolok meg. Így sokkal változatosabban tudunk étkezni - nem kell ugyanazt enni több napig -, illetve van tartalékben több minden,ez egyrészt akkor is jó, ha kicsúszok a keretböl, meg akkor is, ha kevés idöm van, illetve ha valakirákíván valamire, akkor csak elö kell venni.

(Megjegyzés: a MEGFELELÖEN lefagyasztott ételnek nem lesz más íze, a TISZTA hütöben nem lesz hütöíze és megfelelö kiolvasztái módszerrel senki nem veszi észre, hogy nem frissen készült - erröl írhatok bövebben, ha érdekel)


A havi bevételekböl elöször átutalom, amit kell, a maradékot meg elosztom.

A rezsire, vagy egyéb fix kiadásokra félreteszem a szükséges összeget.

A kajapénzt elöre kiszámolom és a nagybevásárlás után a maradékot hetekre szétosztom, így könnyebb a kereten belül maradni.


A vizet csak akkor nyitjuk ki, amikor kell, nem folyatjul fölösleglesen. Zuhanyzáskor amíg szappanozom magam, fogmosáskor, amikor öblítem a fogam (pohárból), akkor közben lezárom. Ha valamiért meleg víz kell, akkor amíg kiengedem, hogy meleg legyen, azt felfogom és fözéshez, öntözéshez, stb tudom használni, nem megy el fölölsegesen a lefolyón.

Mindenhol LED izzókat használok - fokozatosan cseréltem le, nem egyszerre -, mert sokkal kevesebb áramot használnak és mégis rendesen világítanak.

Minden lámpát vagy fogyasztót lekapcsolok, amikor nem azt használom: pl a számítógépet is minden esetben hibernálom, ha felállok a géptöl, mert ez is sokat számít.

Minden fogyasztót rendesen lekapcsolok, amikor nem használjuk, mert a legtöbb standby állásban is fogyaszt. Amit lehet, kihúzok a konnektorból,vagy olyan elosztót használok, amit ki lehet kapcsolni, ugyanis rengeteg minden akkor is használ áramot, amikor nem müködik.


Mosni illetve géppel mosogatni csak akkor kezdek, amikr a gép tele van, mert a kevés valami is ugyanannyi energiát igényel egy menethez.


A lakásban 20 fokot tartok, mert ez böven elég (mellesleg egészségesebb is), és már a 22 fokhoz képest igen nagy megtakarítást jelent, a magasabb hömérsékletröl nem is beszélve.

Szellöztetni teljesen kinyitott ablakkal és kesezthozattal célszerü kb 5-10 percig, mert így a levegö kicserélödik, de a falak nem hülnek át, és újabb 10 perc múlva már fel is melegedik. A kibillentett ablakon csak a meleg (azaz energia) szökik ki, de sokkal kevésbé hatásos a levegöcsere.

2018. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Még egyet kifelejtettem: minden egyes bevásárláskor elhozom a blokkot és vezetem, hogy mire mennyit adtam ki. Így az árakkal is jobban képben leszek, másrészt meg egy idö múlva könnyebb betervezni, mire mennyi pénz kell.
2018. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Abszolút egyetértek az előzővel, még megtoldanám annyival, hogy konkrét költségkeretre nekünk van egy kicsit összetettebb excel táblánk.


Adott a fizunk, abból levonódnak az állandó tételek amiket felsorolunk mellette, majd levonjuk a pénzt amit félre akarunk tenni, és a maradék a "napi költőpénz".

Hónap felénél általában szigorítunk és megemeljük a félretett pénz keretét, nehogy túl sok legyen a napi keretben és butaságokra verjük el.


Így sose folyik ki a pénz a kezünk közül.


Nyaraláskor, és most lakásvásárláskor minden költséget számontartunk, felírunk, megbecsülünk, így tudunk tervezni.

Ha kell valami, utánajárunk az árának (pl. arukereso.hu), hol a legjobb megvenni. Ha lesz gyerekünk, sok mindent másodkézből fogunk venni (bútorok, ruhák).

Mivel nem vagyunk nagyigényűek, általában az olcsóbb verzióval is beérjük mindennel. Nincs nálunk ez a "kihaénnem" szemlélet. Hogy vegyünk-e egy új TV-t, fél évig rágtuk a témát, pedig nem akasztana meg bármilyen TV-t venni, de nem szeretem baromságokra költeni a pénzt.


Ja, még egy - eladni ami nem kell.

Az elmúlt években annyi kacattól szabadultam meg hogy az hihetetlen. Sokat el is tudtam adni, néha nagyon jó áron. Jófogáson, vagy még inkább Fb csoportokban érdemes hirdetni. Helyet takarítasz meg, és van egy kis zsebpénz.

2018. febr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Egy időben én is próbálkoztam a havi nagy bevásárlással, nem jött be. A felét kidobtuk. Általában hetente-kéthetente van nagybevásárlás, plusz kisbolt, ha hirtelen kell valami.

Amit nagyon tudok javasolni a spórlósoknak: ha egyébként nem számít minden fillér, vigyázzatok arra, hogy ne legyen rögeszmétek a spórolás, amim már nagyon lehúzza az életminőségeteket. Egy idő után nem lehet kikecmeregni abból a mókuskerékből, hogy minél olcsóbban oldjak meg dolgokat. Aztán csodálkozunk, hogy nem emelkednek a fizetések: nem azon jár az eszünk, hogy emeljük az életszínvonalat, hanem azon, hogy hogy jöjjünk ki még kevesebből.

Pl. anyám is egy időben ilyen betegesen spórolt a vízzel: a fürdővízzel öntötte le a wc-t, nagy tálakba, vödörbe felfogott minden mosóvizet felmosáshoz, stb. Aztán egy betegség miatt egy ideig nem tudta cipelni a vizesvödröt, és láss csodát, alig egy m3 vízzel fogyott több. Soha többet nem spórolt így a vízzel.

Egy bizonyos határ után a spórolás már csak önsanyargatás, nem anyagi nyereség.

2018. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
74%

nagyon jó érzés takarékoskodni, de tényleg ne váljon rögeszmévé.

nekem bejöttek ilyen "trükkök" mosogatógép folyóvizes mosogatás helyett, elképesztő, hogy mennyivel kevesebb vízzel és árammal (vízmelegítés) dolgozik egy "csak" közepes mosogató gép is, mint a kézi mosogatás, és persze sokkal kényelmesebb, szebb utána az edény.

vásárlás kínai iparcikkben, lidl, aldi, penny ajánlatokat figyelgetni, ha ráér az ember.

éjszakai villanyóra a boylernek!

hálószoba hűvösebb legyen, és eleve tényleg nem kell magas hőmérséklet.

én pl azzal is spórolok, hogy nem használok ruhaöblítő szert, mert minek?

most két hete pl. a nagyon régi WU2 sampont megláttam egy üzletben, újból gyártják 200FT!!! és ugyanolyan fényes a hajad tőle, mint a drága, márkás sampnoktól.


nyáron pedig, ha a telken is leszünk a fahamut egy éjszakára áztatom, leülepedik, leöntöm róla a vizet, ami egy nagyon lugos mosószer, ingyen és jobb, és fehérítőbb mint bármelyik mosószer!!!!

márkás cuccok 300 Ft ért a second hand ruhaboltokból, van bőven.

nyaraláskor, ha tudod az adott ország nyelvét, mindegy hogy Ausztria vagy Görögország, direkben foglalva 50% megtakarítás is lehetséges, minimális "gyakorlattal"


csomó mindent lehet rendelni a wish.com ról vagy az ali-ról, nevetséges áron.

kuponok, árgép, és hasonlók, néha jól esik így is spórolni,

és soha nem szabad éhesen vásárolni, csak a bevásárló listát, vagy amit előre kinéztél az akciós füzetből.

óriási költségeket takarít meg, ha évente megy az ember fogorvoshoz, a pótlások már vagyonok, míg egy tömés 10-35eFt ból általában megvan.

2018. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!