Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hőmennyiségmérő csere így megy?

Hőmennyiségmérő csere így megy?

Figyelt kérdés

Házközponti fűtés van egyedi méréssel társasházon belül. Minden lakás előtt található egy mérő, aminek a működése a tulajdonos felelőssége és költsége. 1 éve konkrétan nem működik, amiről a közös képviselő tudott. A napokban idejött, kicserélte, majd bedobott egy fecnit egy "jegyzőkönyvvel", hogy megtörtént a csere és leszek szíves 35 ezer forintot + 10 ezer cseredíjat kipengetni neki. A cseréről előre nem tájékoztatott, számlát a mérőről nem mutatott és jótállási jegyet sem kaptunk... Így én nem vagyok hajlandó fizetni, amíg ezeket nem pótolja.

Amiért nagyon pipa vagyok az az, hogy nem ebben állapodtunk meg. Ugyanezt a mérőt fele ennyiért is betudtam volna szerezni és szakival beszereltetni is, de nem is az a lényeg, hanem hogy totál ellene ment a megbeszélteknek ezzel a húzással.

Cserélhet-e a közös képviselő így, erőszakkal, suttyomban mérőt? És ha igen, miért nem tette meg eddig? (Egy hónapja lakunk itt, így már izgi, hogy ez kinek a költsége lett volna ez...

Kell-e számlát mutatnia a mérőről, vagy bemondásra kellene fizetnem valóban?


2018. febr. 18. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen normális hogy számla ellenében vagy hajlandó fizetni.

A helyedben megnézném hogy az adott típus mennyiért szerezhető be, 10-15 százalék eltérés még belefér, de a dupláját ne akarja számlával se bevasalni rajtad. Az is lehet hogy egy valahonnan leszerelt használt mérőt hozott. Van kalibrálást vagy hitelesítést igazoló matricája vagy jegyzőkönyve? Ez igazolja, hogy elszámolásra vagy költségosztásra egyáltalán felhasználható-e.

2018. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!