Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha elmegyek nyaralni, és...

Ha elmegyek nyaralni, és otthon folyni kezd a vécé, és egy halom víz elfolyik, és nem tudom kifizetni, akkor mi van?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Ki fogod tudni fizetni, arról gondoskodnak.
2018. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Mi mindig elzárjuk a főcsapot utazás elött s így nem érhet meglepetés.
2018. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Tartozásod keletkezik, amit előbb utóbb behajtanak!
2018. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Esetleg biztosító fizethet még, ha a szivárgást csőtörés vagy meghibásodás okozza.
2018. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a 2-es írja.

Mi is minden elzárunk.

Víz, gáz, a villanyórát nem csaphatjuk le, mert leolvadna a fagyasztó, de ennek az egynek a kivételével lenyomjuk a kismegszakítókat, ezért a riasztó is abba van kötve.

2018. febr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Mi lenne ? Természetesen kikötik a vizet. Miért mit gondoltál?
2018. febr. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Így van ahogy írták, víz-gáz elzár a mérőóra ELŐTT. Villany is, ha nincs riasztó vagy fagyasztó.
2018. febr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Olyan nincs, hogy nem tudod kifizetni. Egy idő után behajtásra ítélik, majd szűkítőt tesznek fel a bekötésedre és éppen csak csöpögni fog a csapod.

Inkább kérj részletfizetési kérelmet, vagy bármit. A vízműnek is az az érdeke, hogy ki legyen fizetve a tartozás, ne kelljen pereskedni.


Ha elutazunk nyaralni egyébként mindig odaköltöztetünk valakit hozzánk, aki szellőztet, virágot locsol, macska lelket ápol, avagy elzárjuk az összes főcsapot, kihúzzuk a konnektorból az összes elektromos kütyüt, ha előbbire nincs lehetőség.

Még így is pár naponta ránéz valaki a lakásra.

Mondjuk én saját káromon tanultam. Szerencsére pont otthon voltam ugyan, amikor csőtörésünk lett és ömleni kezdett a falból a víz. Pár perc alatt elárasztotta a lakást. Mivel észleltem tudtam cselekedni, nem lett semmilyen komolyabb kár, de ezt nem szívesen élném meg úgy, hogy három nap múlva érek haza. :)

2018. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mikor sokáig nem vagyok otthon, néha egy barátom lakik ott, és ő nagyon slendrián, mindig attól félek, hogy bajt csinál, de amúgy rendes, nincs szívem kitiltani.
2018. febr. 22. 23:26
 10/16 A kérdező kommentje:
Pár hét alatt milliók folyhatnak el, nekem soha nem lesz annyi pénzem, semmim sincs, csak a csóró fizetésem.
2018. febr. 22. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!