Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fel lehet-e függesztani a...

Fel lehet-e függesztani a közös költség fizetését?

Figyelt kérdés
A közös képviselő nem fizeti a számlákat,és nem akar elszámolni1, 1 hónap mulva lesz a közgyülés1 a fizetést fel lehet e függeszteni a közgyülés megtartásáig?Illetve a lakásomban dugulás van és mondhatom-e azt hogy a közös költségből amit fizetnem kellene ebben a hónapban abból megcsináltatom a dugulást
2018. márc. 8. 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2018. márc. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még akkor sem,hogy van kimutatásom a dijbeszedőtől, hogy nem fizeti a számlákat,azt mondja 11 hónapóta nem kapott számlát,kérhetett volna?
2018. márc. 8. 07:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Külön kell választani a dolgokat:Ha a közöskèpviselő nem fizeti a számlákat fel kell jelenteni mert nagy a gyanú a sikkasztásra,a közösköltsèget azèrt fizeted hogy abból fizesse a ház gondnoki/rezsi költsègèt mint villany takarítás esetleg karbantartási munkálatokat,az hogy neked a lakáson belül milyen bajod van semmi köze hozzá azt neked kell intèzned/fizetned..
2018. márc. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a közös képviselő nem fizeti a számlákat, az ő dolga. A mi közösünket pl. anno lecsukták emiatt 3,5 évre. A pénz eltűnt, a közös költségek viszont nem kerültek kifizetésre. Feljelentést tett a közösség, eltűnt, meg lett szavazva, hogy bizottság látja el addig a feladatait, amíg nem találunk újat.

Az viszont, hogy nem fizeted a közös költséget, nem megoldás a dologra, sőt... Magad alatt vágod a fát, hiszen neked ez kötelességed gondolom a társasházi szabályzat alapján.

A belső dugulási problémád csak is rád tartozik, olyan költségből fedezed amiből akarod, de ez nem indok a közös k. nem fizetésére, hiszen a kettőnek semmi köze egymáshoz.

2018. márc. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa ès mèg egy jótanács,ha huzamosabb ideig nem fizeted a közös költséget,simán ráterhelhetnek a lakásodra már ha a tiéd,ugyanis az olyan mintha nem fizetnèd a közüzemi számlákat..3-#voltam..
2018. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Irtam egy ajánlott levelet hogy az e havi elmaradt közös költséget áprilisban fizetem,és eddig fizetve volt,ennek a közös képviselőnek nem akarom fizetni,remélem le tudjuk váltani
2018. márc. 8. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:

Annak a dugulásnak azért érdeklődj utána,mert ha a háznak van biztosítása,-és érvényes arra is,-akkor rendszerint van szerződött partner,aki megcsinálja.


Azért az nem értem,hogy a közös képviselőnek egyáltalán milyen számlákat kel(lene),hogy fizessen.


Én anno,mikor kint voltam,volt,hogy 3 havival is el voltam maradva(igaz,akkor nálunk még a csekkes fizetés volt)

2018. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem enged egyedi vizmérő felszerelését,mert a 4 lakásból 2-ben nem laknak és a lakás méretére kivetitve fizetjük a közös kötséget.A viz szenyviz és a kukadijjat a ház fizeti.Igy az is fezet aki semmit nem használ.Az Én lakásom üresen áll felujitásra vár,tehát az Ö fogyasztását fizeti a többi,de még azt sem fizeti be, mert 100 e ft elmaradása van a háznak.Elszámolni nem akar.Megpróbálom leváltatni utána az 1 hónap elmaradást kifizetem
2018. márc. 8. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem engedi meg a vízóra felszerelèst ilyen nincs..Menj be a vizmühöz ès kèrd hogy neked szereljenek fel..Jól nèzünk ki egy senkiházi mondja meg hogy mit csináltass a lakásodba..
2018. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pedig igy van a vizmüvek csak a közö képviselő engedélyével szerel fel hitelesitett vizmérőt
2018. márc. 8. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!