Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A következő paraméterekkel...

A következő paraméterekkel rendelkező kicsike háznak, klímafűtéssel + ( ha nagyon hideg van ) Nobo panelekkel + napelemekkel, mennyibe áll majd meg a fűtése? Alul hasznos: 50 m2 + tetőtérben (alacsony belmag 230 cm) 21 m2.

Figyelt kérdés

35-ös fal, mély alapra épített kisméretü tégla fal + 10-es szigetelés.



műanyag korszerű nyílászárók, vadi újak.


födém és padlás 10 cm-es üveggyapot szigetelés. zsindely tető, ami alatt normális fólia van, nem kátrány, mivel új a tető. a padláson 1 szoba lett még kialakítva ami 21 m2.


A háznak magas az ajzata, magasan van a földszínétől. Betönnal kilett öntve az ajzat.


A fűtését klímával, illetve Nobo panelekkel fogom megoldani. a klíma tud fűteni -15 fokig is, de az valéóságban olyan -10 fok, utána hidegebb napokra bekapcsolom a paneleket is, és együtt fognak menni.


Vajon mennyi lesz a fűtése ennek a kis viskónak?


2018. márc. 23. 19:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
nyilván hőszivattyús, split klímáról van szó, rendkívül jó SCOP értékekkel.
2018. márc. 23. 19:24
 2/17 anonim ***** válasza:

Te se láttál még kis viskót, ez egy egész rendes méretű kisebb ház, sok család lakik jóval kisebb helyen. Nem mondom, nekem is kicsi lenne, de azért nem viskó, főleg ha egész rendesen szigetelt. A viskó a minőségére is utal.


Összeszedtél egy csomó hasznos infót (mondjuk a nyílászárókról keveset tudok, de megteszi, bár az nem mindegy, hogy hány s mekkora van), de nem tudom, milyen meleget akarsz.


Az én házam egy kicsikét nagyobb, de nem sokkal, nagy hidegben 1kW kevés a fűtéséhez, durva januárban simán 1000 kWh fölé megy a fűtésigény. Igaz, jobban szigetelt, mint a tied, de most nem keresgélek és számolgatok. Amúgyis vannak ismeretlen tényezők. Jó szigetelésnél rengeteget számít a hulladékhő és a benapozás is (ez utóbbi nálam elég rossz, egy szobát érint a napsütés, de azt nagyon).

Pl. ha a házamban lakna még 2-3 ember, drasztikusan lecsökkenne a fűtésigény. Viszont ha 26 fokot tartanék, kb. duplájára emelkedne.

2018. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A viskót inkább a méretre értettem. Saját házam, a szülői hazamhoz képest az xD mert az 160 m2 xvi kerben. Nekem csak erre futotta :p lent 5 ablak van. Am rendes thermo műanyag. Telen amikor ott volt hagyva beparalt az ablak, mert nem ereszti be a levegőt. szelloztetni kellett járnom. Még nem lakom, most fogom befejezni.
2018. márc. 23. 22:59
 4/17 A kérdező kommentje:
1000 kwh a full január? Gondolom, mert ha / nap akkor az 1 milla / hó ;D am 5 feletti scop mondjuk januárban legyen 4 akkor ís 4 felé osztja a 1000 ret meg a h tarifa... De ha csak 250 kW a jan akkor is olcsó.
2018. márc. 23. 23:08
 5/17 A kérdező kommentje:
Milyen meleg van nálad?
2018. márc. 23. 23:13
 6/17 A kérdező kommentje:
Am dny a tájolás
2018. márc. 23. 23:17
 7/17 anonim ***** válasza:

Miért nem rakatsz egy cserépkályhát, és kiegészítő fűtésnek a nobo-t?

Nem zavaró hogy a klíma fújja a levegőt és hangos is?

Főleg éjszaka lehet zavaró.

2018. márc. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A klíma nem hangos. Éjszakai üzemmódban egyáltalán nem hallható. De ha mégis hangos lenne a hálóban, akkor ott kikapcsolom és indítom a nobo panelt. Amúgy ha nem nyitott ablak mellett használod akkor egy idő múlva, ha a szobában elerte a hőmérsékletet, csak temperál.
2018. márc. 24. 08:06
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekünk a névlegesen -15ig fűtő klíma játszva elvégezte a dolgát -20 fokban is. Ezért a nobo-t túlzásnak érzem mellé, a felébe kerülő atlantic elektromos radíátor is tökéletesen elég mellé.

Saccra 5-6 ezer kWh-ból meglehet úszni az éves villanyszámlád, mindennel. De sokismeretlenes a dolog így is, nincs két egyforma ház.

2018. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ. :) Igazából én mivel teljesen fel lett újítva a ház, így szeretném ha minél esztétikusabb lenne az, ami benne van. :) de elgondolkodom ezen is, nem csúnya. Tudom, rossz a gondolkodás, de azért ilyenkor szerintem nem bűn ha már az esztétikára is adunk egy kicsit :)
2018. márc. 24. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!