Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi az eltérés az átalány és a...

Mi az eltérés az átalány és a részszámla között?

Figyelt kérdés

Ügyfélszolgálatos ügyintéző kijavított engem, amikor átalányt mondtam: "Ön részszámlát szokott nekünk fizetni, uram! Nem átalányt."


Ugyanakkor egy weboldalon ezt olvastam:


"állandó összegű, havi részszámlát, azaz átalányt fizetsz"

[link]


Van eltérés a kettő között?

Ha igen, mi?



2018. máj. 9. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az ügyintéző nincs a helyzet magaslatán .
2018. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hivatalosan van eltérés, de a népnyelv már összemosta. Résszámla: kapsz havonta egy számlát, ami mindig ugyanolyan összegű. De mérőóra alapján valamikor, általában évente egyszer, kapsz egy elszámoló számlát, ami már eltérő összegű. Szóval a számlázás alapvetően mérőóra alapján történik, csak az órákat nem minden hónapban olvassák le. Átalány: nincs mérőórád, mindig ugyanazt az összeget fizeted. Itt nincs elszámoló számla. Pl: apukám olyan társasházban lakik, ahol senkinek nincs a lakásban mellékvízmérő-órája. A vízdíjat a társasház állapította meg. Évek óta ugyanannyi: személyenként havi 1500 ft, amelyet a társasháznak fizetünk. Vízszámlát a vízműtől csak a társasház kap, a lakások nem.
2018. máj. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2018. máj. 30. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!